Bokelj na krilima Babe, Lovćen se budi

0

Fudbaleri Bokelja upisali su pobjedu u derbiju 8. kola 2.CFL savladavši Podgoricu (2:1) golovima Babe Musaha Alhasana.

Podgorica je povela u 17. minutu – Jovanović je probao sa distance, lopta je zakačila Komiju promijenila pravac i završila iza leđa Spasojevića. Ipak, već u 32.minutu Bokelj je poravnao. Dupli pas odigrali su Pepić i Poček, Pepić je uspio da ubaci loptu na peterac do Alhasana, koji je loptu poslao u mrežu za 1:1. Alhasana je ubrzo ponovo bio u glavnoj ulozi, nakon prodora je odlično šutirao sa dvadesetak metara i pogodio donji suprotni ugao.

Lovćen je slavio na gostovanju Igalu – 2:1. Domaći su poveli u 39. minutu preko Đukanovića, da bi nakon toga za pet minuta Sensui i Bojić režirali preokret vrijedan trijumfa.

Otrant je na gostovanju Beranama došao do bodova rezultatom 2:0

Ulcinjani su od samog starta preuzeli inicijativu, a golovima Muharemovića u 35. i Krkotića u 52. minutu potvrdili trijumf.

Fudbaleri Iskre pobijedili su Grbalj sa 3:2 Domaći su poveli u 12. minutu, Ivanović je probio po lijevom boku, asistirao Kaleziću, koji je sa pogodio mrežu sa desetak metara. Poravnao je Vujović u 33. minutu, tako što je sa oko 15 metara zatresao mrežu rivala. Osam minuta kasnije Pavićević je bio na pravom mjestu za 1:2. Na startu drugog poluvremena su gosti imali par prilika da razriješe sve dileme, ali nijesu uspjeli. Kazna je stigla u 53. minutu kada je iz jedanaesterca pogodio Rolović. Ekipa iz Radanovića je nakon toga krenula na sve ili ništa, a nakon što je stativa spasila domaće, u 86. minutu gostima se isplatila ofanziva. Čavor je iskoristio lošu reakciju domaće odbrane i pogodio za 2:3.

Pogodaka nije bilo u duelu gradskih rivala iako su i Kom i Internacional imali nekoliko prilika za postizanje gola.