Bolji otpor Čuke, Viola sa kreča do pobede u Leskovcu

0

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su sa 1:0 od Fiorentine u 4. kolu Lige konferencija. Nešto bolje su izgledali nego na gostovanju, ali su ostali bez bodova izabranici Igora Matića.

Prvo uzbuđenje, viđeno je u 7. minutu pred golom Brđana. Filipović je napravio prekršaj, a sudija prvobitno dosudio penal. Nakon VAR snimka je potvrdio odluku, a gol za 1:0 u Leskovcu postigao Mbala Enzola. To je bio i presudni momenat utakmice.

U 20. minutu je meč kratko prekinut zbog skandiranja sa tribina Endiaju. Čukarički je i na “svom terenu” u Leskovcu bio inferioran bez stvorenih šansi tokom prvih 40 minuta utakmice.

Adetunđi u 39. minutu nije iskoristio grešku odbrane da Čukaričkom donese izjednačenje. Fiorentina nije bila onako efikasna kao što je u Firenci nakon 45. minuta. Sa minimalnim vođstvom su ušli u nastavak susreta.

Tada je Kovač u 51. minutu propustio šansu za izjednačenje, ali je bio neprecizan.

Brđani su u tom dijelu igre bili nešto bolji nego u prvom, ali bez golova na obe strane. Viola je sada izbila na čelo grupe posle remija Genka i Ferencvaroša 1:1. Tim sa Banovog Brda je i dalje posljednji.

Čukarički-Fiorentina 0:1 (0:1)