Bosna poražena u Rejkjaviku, Portugal demolirao Luksemburg

0

U šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Portugal i Slovačka su ostvarili sigurne pobjede, dok je Bosna i Hercegovina suočena s teškom situacijom.

Portugal je na domaćem terenu nadigrao nemoćni Luksemburg s impresivnim rezultatom od 9:0. U prvom poluvremenu su se u strijelce upisali Inacio i Ramos, svaki po dva puta, dok su u nastavku mrežu Luksemburžana tresli Diogo Jota (2x), Horta, Bruno Fernandes i Joao Felix. Ova ubjedljiva pobjeda potvrđuje dominaciju Portugala u grupi J i čini ih ozbiljnim kandidatom za plasman na Euro.

Slovačka je takođe ostvarila ubjedljiv trijumf protiv Lihtenštajna, riješivši meč za manje od šest minuta. Hancko je postigao gol već u osmoj sekundi susreta, a Duda i Mak su dodali još dva gola u narednim minutima. Ova pobjeda dodatno jača poziciju Slovačke u borbi za plasman na Euro.

Sa druge strane, Bosna i Hercegovina se suočava s teškom situacijom nakon poraza od Islanda. Njihovih šansi za direktni plasman na Euro postaje sve manje, te će vjerovatno morati da se oslanjaju na baraž kako bi ostvarili svoj cilj.