BRAVO! Crna Gora remizirala s Engleskom

0

Sjajan rezultat omladinaca, velika noć za crnogorski fudbal – izabranici Gorana Perišića remizirali su s Engleskom (0:0) na ,,DG areni“ u prvom kolu turnira preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ekipa koja je u septembru na kontrolnom turniru u Srbiji savladala Francusku (2:0) i Mađarsku (4:0), pokazala je da je spremna za velika djela, da u našem fudbalu nije sve crno kao što izgleda na klupskom nivou.

Tim u kojem minimalan broj igrača u nogama ima prvoligaški fudbal izdržala je pritisak Engleske, reprezentacije koja u sastavu posjeduje igrače s iskustvom iz Premijer lige i Čempionšipa i čije selekcije bilježe sjajne rezultate posljednjih godina.

Očekivano, Crna Gora je protiv bržeg i snažnijeg rivala šansu čekala iz kontri, vrijebala je grešku zvučnog protivnika, i u 12. minutu otvorio joj se prostor po lijevoj strani – Perović je ubacio lopta koja je prošla kroz peterac, ali nije bilo nikog u crvenim dresovima da je smjesti u mrežu.

Englezi su bili dominantni u posjedu, sigurni na lopti, Džob Belingem – rođeni brat zvijezde Real Madrida Džuda Belingema, izdvajao se brzinom, tehnikom i konstitucijom, uz njega je sredinu držao Džek Hinšelvud koji ima ozbiljnu ulogu u premijerligašu Brajtonu, i na momente je ,,gordi Albion“ lako dolazio do prilike.

Luka Lečić je u 24. izblokirao šut Belingema poslije kombinacije sa Balardom, koji je zaprijetio u 27. nakon što je štoper Alejni vukao loptu 30 metara – na kraju je golman Benjamin Krijestarac sačuvao 0:0.

Četiri minuta kasnije opet je naša selekcija bila na iskušenjima – Ese je pokušao s oko šest metara, lopta je ,,zakačila“ nekog od crnogorskih igrača i pogodila prečku.

Teško je bilo izabranicima Gorana Perišića da sačuvaju loptu, a svaki pogrešan pas, svaki sekund kašnjenja – mogao je da se završi vođstvom Engleza.

Izlasci na polovinu gostiju bili su rijetki, ali i opasni – Perović je lijepo povukao kontru, imao dva saigrača koja su čekala pas, ali se odlučio na šut koji je izblokiran.

I sreća je bila na strani ,,sokola“ – u 41. minutu Grej je izveo slobodan udarac, a Hinšelvud neometan sa pet metara gađao glavom pored gola.

Odličnih 0:0 na poluvremenu za Crnu Goru.

Balard se našao u šansi tek što je počelo drugo poluvrijeme – izblokirao ga je Lečić, potom je Krijestarac odbranio šut Souze, a nakon dva odbitka iz slobodnog udarca naš golman je odlično intervenisao i kod pokušaja Blejka, da bi bio na pravom mjestu i kod još jednog udarca Balarda.

Spektakularnu intervenciju upisao je Krijestarac u 76. minutu – odbranio je zicer Eseu sa pet-šest metara.

Selekcija ,,tri lava“ blizu pogotka bila je i u 80. kada je Lou iz odlične pozicije poslao loptu pored dalje stative.

U 85. drhtali su Englezi – raspoloženi rezervista Nikola Medojević sa 20 metara šutirao je malo iznad prečke.

U finišu je izdržana još jedna opsada našeg gola i upisan je veliki remi – za gromki aplauz i veliki optimizam pred duele s Austrijom u subotu i Velsom u utorak pod Goricom.

Te dvije selekcije odigrale su danas takođe 0:0. U elitnu rundu plasiraće se dvije reprezentacije.

Engleska 0

Crna Gora 0

Stadion ,,DG arena“. Gledalaca: 900. Sudija: Metju De Gabrijel (Malta). Strijelci: Žuti kartoni: Belingem (Engleska), Bulatović, Lečić, Miranović, Medojević (Crna Gora).

ENGLESKA: Ganter, Sačdev (od 65. Kelimen), Alejni, Filips, Souza, Grej, Belingem, Hinšelvud, Blejk, Ese (od 84. Skenlon), Balard (od 65. Lau).

CRNA GORA: Krijestarac, Vračar, Lečić, Tomašević, Maraš, Bulatović (od 80. Radojević), Miranović, Đukanović (od 60. Medojević), Camaj (od 60. Mrvaljević), Perović, Golubović (od 87. Bubanja).

Izvor:Pobjeda