Brazil „petardom“ u četvrtfinale, ubjedljiva i Venecuela [VIDEO]

0

Poznati su prvi četvrtfinalisti Kopa Amerika u Brazilu. Prva dva mjesta u grupi A pripala su domaćinu i Venecueli, koji su bili ubjedljivi u posljednjem, trećem kolu.

„Karioke“ su servirale „petardu“ selekciji Perua i zauzele prvo mjesto u grupi, dok je Venecuela rezultatom 3:1 pobijedila Boliviju.

Brazil je brzo riješio pitanje pobjednika. Peruance je načeo Kazemiro u 12. minutu, a uz pomoć golmana Perua, u 19. minutu Firmino je povećao na 2:0. „Bomba“ Evertona u 32. minutu donijela je još veću prednost domaćinu, da bi u nastavku Dani Alveš i Vilijan postavili konačan rezultat.

Venecuela je, ohrabrena remijem sa Brazilom u drugom kolu, lako izašla na kraj sa Bolivijom, koja takmičenje završava sa tri poraza.

Šansu za plasman u četvrtfinale i dalje ima Peru, kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane ekipe.

Bolivija – Venecuela 1:3 (0:1)