Brentford će na ,,Vembli“, susret dva najbolja golgetera na pomolu

0

Brentford – Svonsi 3:1 (2:0) – ukupno 3:2
11′ Votkins, 15′ Markondes, 46′ Mbuemo – 78′ Bruster

Fudbaleri Brentforda plasirali su se u finale plej-ofa Čempionšipa pošto su u dvomeču bili bolji od Svonsija ukupnim rezultatom od 3:2.

Nakon poraza u Velsu, Brentford je uspio na svom ,,Grifin parku“ da slavi sa 3:1 i tako rezerviše sebi kartu za ,,Vembli“, te u finalu čeka boljeg iz duela Fulam – Kardif.

Posle 11 minuta je najbolji strijelac domaćih Oli Votkins ponišio prednost ,,labudova“ iz prvog meča, a potom je samo četiri minuta kasnije Markodnes povisio na 2:0 posle asistencije odličnog Benhrame. Pravio je Alžirav mnogo problema odbrani Svonsija u tim trenucima i djelovalo je kao da novi gol domaćih visi u vazduhu.

Čim je krenulo drugo poluvrijeme, mladi Brajan Mbuemo volej udarcem posle centaršuta Henrija postavlja 3:0 i tada je djelovalo da je Svonsi u bezizlaznoj situaciji. Uspio je da smanji pozajmljeni napadač Liverpula Rajan Bruster golom u 78. minutu i unese neizvjesnost, ali više od toga, Svonsi nije uspio i njihov san o ekspresnom povratku u Premijer ligu se ugasio.

Finalni meč za ulazak u Premijer ligu, Brentford će igrati sa pobjednikom duela Fulam – Kardif, a tim Aleksandra Mitrovića je u mnogo boljoj poziciji s obzirom na to da su u prvom susretu slavili sa 2:0.

Ukoliko do duela Brentforda i Fulama dođe, susrešće se dva najbolja golgetera Čempionšipa u regularnom dijelu.

Finale na ,,Vembliju“ na programu je 2. avgusta.