Budućnost bolja od Arsenala

0

Budućnost je reprezentativnu pauzu “prekratila” prijateljskom utakmicom protiv Arsenala na Kampu, “plavo – bijeli” su slavili rezultatom 2:0 golovima Vladimira Perišića i Vasilija Terzića, a šef stručnog štaba Miodrag Džudović je na teren poslao dvije različite ekipe u dva poluvremena.

Podgorički klub je prvi dio počeo u sastavu Miloš Dragojević, Bogdan Milić, Vladan Adžić, Romario Camaj, Petar Vuković, Luka Mirković, Aleksa Ćetković, Vasilije Adžić, Marko Perović, Anđelo Rudović i Vladimir Perišić, dok su u drugom dijelu priliku dobili: Filip Babović, Uroš Ignjatović, Zarija Kumburović, Miomir Đuričković, Nemanja Sekulić, Branislav Janković, Vasilije Terzić, Arijel Lusero, Zoran Petrović, Ivan Novović i Stefan Milošević.

“Plavo – bijeli” su cijelo vrijeme kontrolisali utakmicu, a pored dva postignuta gola mogli su da slave i ubjedljivije, ali realno rezultat je najmanje bitan na prijateljskim utakmicama.

“Pružili smo šansu igračima koji su u prethodnom periodu imali manju minutažu, dali priliku i omladincima Camaju i Kumburoviću da na neki način osjete prvoligaški ritam i generalno sam zadovoljan kako su momci odradili posao”, rekao je trener Džudović nakon sparing okršaja, a onda je dodao…

“Vrijeme sigurno nije bilo prijatno za igru, ali momci su imali pravi odnos prema obavezama i čestitam im na tome. Ekipa je ispunila tražene zadatke što je u suštini najbitnije, a rezultat je u ovakvim utakmicama – bez obzira što smo pobijedili – u drugom planu. Nastvljamo da radimo i da se spremamo za finiš šampionata”, rekao je Miodrag Džudović, koji se zahvalio Radislavu Dragićeviću i Arsenalu na fer i korektnoj utakmici.

„Plavi“ su od starta pokazali pravi odnos, a rezultat je došao u 1. minutu – nakon sjajne akcije Bogdan Milić je odlično probio po desnoj strani, asistirao je Perišiću, a naš talentovani napadač je povratnu loptu „spakovao“ u mrežu.

Strijelac gola je do kraja poluvremena zaprijetio još jednom udarcem sa dvadesetak metara, dok su sve ostale akcije “plavih” išle tečno, bile su smislene, ali je često nedostajao završni pas pred golom protivnika. Arsenal je znao da zaprijeti iz kontre, ali je u dvije situacije pravovremeno reagovao kapiten Dragojević.

Drugi pogodak je pao na startu drugog dijela – Ignjatović je bio agresivan na desnoj strani, oduzetu loptu je proslijedio do Lusera, a Argentinac je lijepom asistencijom počastio Terzića, koji je ušao u šesnaesterac protivnika i pogodio sa nekoliko metara iskosa.

Ubrzo su stigle i dvije dobre šanse za Zorana Petrovića (prvo je nogom gađao tik preko prečke, zatim glavom pored stative), pokušavao je i Stefan Milošević, ali je ostalo 2:0.

Kvalitetna provjera našeg tima pred utakmicu 17. kola koja je na programu naredne nedjelje – podgorički tim 27. novembra dočekuje Jezero pod Goricom u 12.00 sati.