Budućnost lider, Mornar upisao veliku pobjedu, Dečić u krizi…

0

Fudbaleri Budućnosti preuzeli su lidersku poziciju na tabeli Meridianbet 1.CFL pobjedom nad Dečićem u derbiju 21. kola.  Podgoričani sada imaju bod više od Sutjeske, koja je poražena od Mornara u Baru rezultatom 3:2.

Na Gradskom stadionu u Podgorici egal je trajao do 88. minuta, kada je Andrija Ražnatović zatresao mrežu Dečića i tako vratio svoj tim na vrh tabele.

Sjajna utakmica viđena je u Baru, gdje je Mornar u manje od pola sata nadoknadio dva gola zaostatka protiv Sutjeske i slavio. Nikšićani su poveli preko Tajrona Konrada u 38. minutu, da bi nakon nešto više od sat igre stigli do 2:0. Strijelac je bio Vuk Striković, na asistenciju Dušana Živkovića.

Ipak, ubrzo su Barani proradili. Marko Ćetković je smanjio zaostatak u 64. minutu, dok je izjednačenje stiglo poslije autogola Novice Erakovića u 78. minutu. Konačan rezultat postavio je novi igrač Mornara Fatos Bećiraj, koji je u debitantskom nastupu za barski klub pogodio u posljednjem minutu regularnog toka utakmice.

Finiš je donio mnogo uzbuđenja u Bijelom Polju. Golom Seada Dacića u šestom minutu sudijske nadoknade, Jedinstvo Franca je savladalo Petrovac – 2:1. Poslije mirnog prvog poluvremena, Bjelopoljci su u vođstvo došli preko Amira Muzurovića u 50. minutu. Petrovac je izjednačio pogotkom Dejana Perovića u 87. minutu, međutim, u posljednjim trenucima meča Dacić je pogodio za važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Važna tri boda upisalo je Jezero u duelu sa Arsenalom – 1:0. Meč u Beranama riješen je u 70. minutu, kada je Vojin Pavlović zatresao mrežu Tivćana.

Derbi začelja tabele pripao je Iskri, koja je u Danilovgradu bila bolja od Rudara – 2:1. Do treće uzastopne ligaške pobjede Iskru su vodili Vladimir Boljević i Miloš Kalezić, a jedini gol za Pljevljake postigao je Ivan Bojović u 87. minutu.

Listu strijelaca ubjedljvo predvodi Tajron Konrad, sa 14 postignutih golova. Prati ga Mamadu Mendi iz Petrovca sa osam pogodaka.