Budućnost na pripremama u Beogradu

0

Budućnost je nastavila u pobjedničkom tonu – „plavi“ su 7. kolu domaćeg šampionata savladali Jedinstvo u Bijelom Polju sa rezultatom 4:1, vezali su šesti meč bez poraza (sedmi računajući Kup), treću pobjedu zaredom i na reprezentativnu pauzu odlaze kao samostalni lideri.

„Plavo – bijeli“ su na teškom gostovanju došli do pobjede golovima Adnana Orahovca u 12, Vasilija Adžića u 22, Tonćija Mujana u 31. minutu i Petra Grbića u 60. minutu.

Aktuelni šampioni nakon sedam odigranih kola imaju 14 bodova, dva više od Jezera i Petrovca, a do prvog mjesta pred reprezentativnu pauzu su stigli kvalitetnim igrama u posljednje vrijeme – na šest prvenstvenih utakmica smo upisali četiri pobjede i dva remija, uz gol razliku 14:4.

Budućnost je generalno držala konce igre u Bijelom Polju, ali je i opasni domaćin znao da zaprijeti izabranicima Mladena Milinkovića.

Utakmica je bila otvorena, a mi smo očekivali agresivan pristup Jedinstva. Protivnik je imao želju da se dokaže pred svojom publikom, imao je situacije, ali na našu sreću ih nije iskoristio”, rekao je nakon utakmice Vladan Savić, pomoćni trener u stručnom štabu.

Sa druge strane, mi smo svoje situacije iskoristili na pravi način, ekipa se dobro osjećala, a najbitnije od svega je što smo osvojili tri boda što je bio naš primarni cilj. Ušli smo u seriju pobjeda pred pauzu i to nam daje za pravo da malo odmorimo, ali i elan da se pripremimo što bolje za nastavak prvenstva”, jasan je Savić.

Plavi tim naredni prvenstveni okršaj igra 16. septembra protiv Mornara u Baru, a reprezentativnu pauzu će iskoristiti za mini pripreme u Beogradu.