BUDUĆNOST PONOSNA NA SVOJE MLADE NADE: Kumburović “pokrenuo” kadete

0

Prethodni vikend je bio slobodan za omladince koji danas igraju protiv Sutjeske i kadete , pa su četiri od šest selekcija iz omladinske škole Budućnosti imali takmičarske obaveze – svi u Udruženju klubova Centar.

“Plavi“ su slavili na tri utakmice, dok su mlađi pioniri u uzbudljivom meču remizirali sa Dečićem, saopšteno je iz kluba.

Da podsjetimo još jednom – cilj omladinske škole je pravilan razvoj dječaka i priprema igrača za seniorski fudbal, dok je rezultat u drugom planu – zaključili si iz ovog kluba.

MLAĐI KADETI: Kom – Budućnost 0:2
(Zarija Kumburović 42′, Andrej Camaj 51′)

Mlađi kadeti su upisali pobjedu i u 6. kolu Kadetske lige u okviru Udruženja klubova Centar – plavi klinci su savladali Kom na Zlatici rezultatom 2:0, a golove su postigli Zarija Kumburović i Andrej Camaj.

Tako su “plavi“ sa 18 bodova ostali jedini maksimalni tim u Kadetskoj ligi.

Trener Željko Ćetković je utakmicu počeo u sastavu Marko Damjanović, Andrej Camaj, Petar Vukčević, Marko Mitrić, Zarija Kumburović, Zarija Mugoša, Stefan Đukanović, Balša Šišević, Balša Đurašić, Andrija Vuković, Alen Luković, dok su priliku u nastavku dobili Dardan Ljuljđuraj, Ivan Crnčević, Marko Pejović, Jovan Mićković, Ivo Škuletić i Balša Petković.

PIONIRI: Budućnost – Dečić 1:0
(Dragutin Šaranović 51′)

Učenici Vladana Savića, kome pomažu Balša Bogićević, Ivan Božović i Saša Živaljević, su u 6. kolu stigli do treće pobjede (uz to imaju po remi i poraz, ukupno 10 bodova) – pioniri su na svom kampu bili bolji od Dečića, a gol odluke je postigao Dragutin Šaranović.

“Plavi“ su u utakmicu ušli sa sljedećom postavom: Nemanja Popović, Luka Brajović, Marko Đurović, Miloš Vukčević, Pavle Ivanović, Petar Šljukić, Vuk Vukmanović, Vojislav Jokić, Dragutin Šaranović, Zarija Stamatović, Vuk Draganić.

A priliku u drugom dijelu meča su dobili Mladen Račić, Aleksa Bajčeta, Ognjen Kostić, Bojan Konjević, Luka Vuksanović, Lazar Mirović i Đorđe Vuković.

MLAĐI PIONIRI: Budućnost – Dečić 2:2
(Petar Jašović 34′, Andrija Perišić 60′ – Tarik Krkanović 48′, Prenka Ljuljđuraj 64′)

I mlađi pioniri su igrali protiv Dečića, takođe na kampu na Starom aerodromu, a na kraju je ispisan neriješen rezultat – 2:2.

Plavi klinci su oba puta vodili preko Petra Jašovića i Andrije Perišića, ali je protivnik iz Tuzi uspio da dođe do izjednačenja. Mlađi pioniri nakon šest odigranih kola imaju 13 bodova.

Trener Marko Vukčević, kome pomažu Božović i Živaljević, je u startnih 11 uvrstio sljedeće klince: Vasilije Božović, Sanih Adžović, Kosta Vujačić, Petar Jašović, Dado Đurović, Jovan Jokanović, Novak Fatić, Andrija Anđelić, Aleksa Perišić, Petar Rešetar, David Milačić.

Šansu u nastavku su dobili Risto Pešić, Balša Milić, Andrija Perišić i Vojo Stamatović.

PJETLIĆI: Polet Stars – Budućnost 1:3
(Balša Šturanović 22′ – Filip Ivanović 11′, 37′, Bogdan Bjelić 51′)

Pjetlići su nastavili da igraju u pobjedničkom ritmu – šest utakmica, šest pobjeda – učenici Balše Božovića i Blaža Igumanovića (pomaže im Božović) su u okviru 7. kola pobijedili Polet Stars u Nikšiću rezultatom 3:1.

Plavi tim je poveo preko Filipa Ivanovića u 11. minutu, protivnik se vratio 11 minuta kasnije, ali su Ivanović novim golom i Bogdan Bjelić zaključali utakmicu na teškom terenu.

Pjetlići su istrčali u sastavu Simon Šošić, Luka Vušurović, Aleksa Đurišić, Andrej Vučković, Aleksa Đurišić, Andrej Vučković, Ivan Janković, Luka Kuzmanović, Filip Ivanović, Marko Stijepović, Milan Čampar, Matija Rakčević, Čarni Brnović.

Priliku u nastavku su dobili svi igrači sa klupe: Bogdan Bjelić, Darko Mijović, Danilo Radonjić, Lazar Gašić, Nikša Janjušević, Ognjen Radević, Alen Muratović, Uroš Jošanović, Filip Radonjić, Lazar Gačević, Vuk Rmandić.