Budućnost proslavila titulu u Baru, u Evropu idu Sutjeska i Arsenal

0

Spuštena zavjesa na nikad zanimljiviju sezonu u elitnom rangu crnogorskog fudbala…

Budućnost je šesti put šampion Crne Gore, Sutjeska nije uspjela da odbrani tron – epilog je posljednjeg kola Meridianbet 1.CFL. Najveći crnogorski klubovi prvenstvo su završili bodovno izjednačeni, ali titula ide u Podgoricu jer Budućnost ima bolji međusobni učinak.

Podgoričanima je za to bila dovoljna sinoćnja pobjeda nad Mornarom u Baru – 1:0. Trenutak odluke desio se u šestom minutu, kada je Zoran Petrović zatresao mrežu Mornara. Do kraja meča i jedni i drugi su mogli do gola, ali rezultat se nije mijenjao. To znači da će Mornar u baraž za opstanak u ligi, budući da je Jezero pobjedom nad Dečićem (2:1) ostalo u sigurnoj zoni.

U duelu Arsenala i Sutjeke golova nije bilo do 75. minuta, a onda je defanzivac gostiju Dragan Grivić donio nadu svojoj ekipi da ipak može do prvog mjesta. Ipak, u Baru je Budućnost održala prednost, a čak je Arsenal bio blizu izjednačenja. Međutim, Suad Ličina je u 79. minutu odbranio jednaesterac Ćetku Manojloviću. Bez obzira na ovaj poraz, Arsenal je osvojio treće mjesto i, kao i Sutjeska, obezbijedio plasman u kvalifikacije za UEFA Ligu konferencija.

Petrovac nije dozvolio iznenađenje protiv otpisane Iskre i trijumfom od 4:1 otklonio svaku mogućnost da se nađe u baražu za opstanak. Domaćin je nakon nešto više od pola sata igre imao 3:0 (Balša Boričić, Aldin Adžović i Mamadu Mendi), Žarko Popović je u 72. postigao utješni pogodak, dok je konačan rezultat postavio Filip Femić u drugom minutu sudijske nadoknade.

Jedini meč bez rezultatskog značaja donio je najviše golova – Rudar je u Bijelom Polju savladao Jedinstvo rezultatom 4:3. Domaćin je rano poveo 2:0 preko Bojana Bojića i Danisa Kolića, zatim je u 15. minutu uzvratio Velizar Janketić. U drugom poluvremenu je Žarko Korać vratio dva gola prednosti Jedinstvu, međutim, pogocima Stefana Golubovića, Janketića i Ljubomira Kovačevića Rudar je preokrenuo i pobjedom najavio učešće u baražu za opstanak.

U baražu za Meridianbet 1.CFL, Rudar će igrati sa Komom, dok drugi par čine Mornar i Berane.