Budućnost se ne zaustavlja

0

Budućnost se ne zaustavlja – plavi su upisali šestu pobjedu u nizu, a peti trijumf u domaćem prvenstvu, ponovo uz fantastičnu podršku navijača.

Kapiten Vasilije Terzić i drugovi su, na DG areni u 13. kolu, savladali domaću Podgoricu 2:1, nakon preokreta.

Novi trijumf je prije svega važan rezultatski, ali i zbog činjenice da su „plavi“ do nje došli u desektovanom i podmlađenom sastavu (dva bonusa u startnih 11 i svih osam na klupi) – Miloš Dragojević je povrijeđen, Momčilo Raspopović je imao kartone, Andrija Ražnatović i Zoran Petrović su otpali na posljednjem treningu, dok se Igor Ivanović povrijedio u početnoj fazi malog gradskog derbija.

Nismo htjeli da potenciramo neke stvari u pripremi utakmice, jer svi momci treniraju i daju sve od sebe u svakom trenutku. Igrači koji su igrali su pružili i više od 100 odsto, a Ivanović je uprkos povredi želio da igra. I sada je najbitnije da je sa njim sve u redu i da izađe iz povrede neogreban“, rekao je Aleksandar Nedović poslije utakmice.

Plavi su pretrpjeli šok već u 11. minutu kada je Matija Krivokapić postigao gol za domaće, ali je Šaleta Kordić trećim golom u sezoni na sedmu asistenciju Terzića poravnao rezultat već u 23. I na poluvrijeme se otišlo sa neriješenim rezultatom.

A onda majstorski – još jedan u nizu – pogodak Miloša Raičkovića: Rai je sa nekih dvadesetak metara pogodio malu mrežu protivničkog gola u 55. minutu. Bio je to njegov šesti gol u sezoni. Plavi su dobro branili kontre Podgorice, a Viktor Đukanović je u dva navrata imao situaciju da poentira za 3:1.

Na kraju, zasluženih 2:1.

Radnička pobjeda“, jasan je Nedović, koji se nadovezao.

„Ali potpuno zaslužena, jer smo mogli da postignemo još neki gol, ali sam i u najavi utakmice rekao da je Podgorica kvalitetna ekipa, naročito prema naprijed. Reakcija i karakter ekipe su nakon primljenog gola bili fenomenalni i idemo dalje. Nadam se da nećemo imati povreda, a za igru – ukoliko odnos bude kao danas – ne brinem“, poručio je šef stručnog štaba plavih.

Budućnost je utakmicu počela u sastavu: Pavličić, Đuričković, Babić, Adžić, Sekulić, Mirković, Raičković, Terzić, Ivanović, Mijović, Kordić, a šansu su još dobili Đukanović (45′ Ivanović) i Damjan Mugoša (81′ Mijović).

Plavi tim naredni meč igra u subotu, 6. novembra, pod Goricom protiv Dečića.