Budućnost i Sutjesku čekaju kazne

0

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Crne Gore pokrenula je disciplinske postupke protiv Budućnosti i Sutjeske.

Budućnost je prijavljena zbog slabe organizacije utakmice 36. kola Telekom 1.CFL FK ,,Budućnost“ – FK ,,Sutjeska“.

U 2. minutu grupa od tridesetak navijača ,,Varvari“ pokušala je da napadne navijače gostujuće ekipe. Tom prilikom 5-6 domaćih navijača preskoličo je zaštitnu ogradu i napustilo restriktivni dio kroz prolaz između ,,zapadne“ i ,,sjeverne“ tribine. Iako je tu bio dovoljan broj redara oni su se prilično pasivno držali prilikom ovog događaja. Nakon toga došlo je do intervencije policije koja je spriječila fizički sukob između navijača.

Sutjeska je prijavljena zbog nesportskog ponašanja njihovih navijača koji su u 34.minutu utakmice 36. kola Telekom 1.CFL FK „Budućnost“ – FK „Sutjeska“ upalili tri baklje uz upotrebu nekoliko petardi, zatim u 41. jednu baklju, da bi u 61. zapalili još četiri baklje. Takođe na dijelu tribina na kojemu su se nalazile „Vojvode“ oštećeno je i zapaljeno oko 20 stolica. Sve baklje su izgorele na tribinama.