Budućnost trijumfovala nad Jedinstvom

0

Budućnost je – četvrtog radnog dana na Zlatiboru – odigrala kontrolnu utakmicu protiv ekipe Jedinstvo Putevi – “plavo – bijeli” su upisali lagani trijumf rezultatom 5:2, ali stručnom štabu su bile bitnije neke druge stvari.

Vasilije Adžić je doveo naš tim u vođstvo, protivnik se brzo vratio na 1:1, zatim su Balša Sekulić i opet talentovani Adžić povećali vođstvo na 3:1, Jedinstvo je smanjilo na 3:2, da bi Marko Mrvaljević stavio “tačku na i” sa dva gola.

“Plavi” su ispunili zadatak u prvom sparing meču, a drugi je zakazan za subotu (17. jun) kada će odigrati prijateljski okršaj protiv tima Dolni Kubin, koji dolazi iz slovačke Druge lige.

Prije početka utakmice smo postavili određene ciljeve i sa tog aspekta provjera je uspjela. Željeli smo da vratimo tonus utakmica, da ispunimo kondicioni aspekt podijelivši ekipe da igraju 60 i 30 minuta, te da dođe rezultat jer je važan zbog samopouzdanja”, rekao je šef stručnog štaba, Miodrag Džudović, nakon utakmice.

Što se tiče današnjeg dana, cilj je ispunjen, a sjutra nastavljamo sa pripremama i čekamo drugu pripremnu utakmica. Vjerujem da će sve da bude u najboljem redu”.

“Plavi” su primili dva gola iz sopstvenih grešaka u 25. i 67. minutu, ali su se uglavnom pitali za sve na terenu. Na samom početku je pokušao Vladimir Perišić udarcem, a onda je u 23. minutu Adžić postigao prelijep gol iz slobodnjaka iskosa sa dvadesetak metara.

Do kraja prvog dijela opasno su pokušali Petar Grbić i Sekulić, da bi napadač već narednu priliku pretvorio u gol – igrao se 48. minut, zakucao je loptu u mrežu nakon što je protivnički golman neutralisao udarac Adžića.

Vrlo brzo je bilo 3:1, taj rezultat je postavio Adžić u 53. minutu, a gol je postignut iz sjajne akcije – Perišić je “izbacio” Grbića u sprint po lijevoj strani, iskusni ofanzivac lijepo našao usamljenog Adžića, koji je u situaciji “jedan na jedan” bio nepogrešiv.

„Plavi“ su do primljenog gola stvorili još dvije ozbiljne šanse – prvo je Sekulić pogodio stativu lijevom nogom nakon solo akcije Grbića na lijevom krilu, a zatim je Grbić sa desetak metara pogodio stativu nakon odlične lopte Marka Pavlovskog kroz sredinu. Odbitak je pokušao u gol da pospremi Adžić, ali mu je protivnički golman neutralisao šut…

Ražnatović je oprobao svoj udarac, a onda je izborio penal, koji je u gol sa bijele tačke pretvorio Marko Mrvaljević u 75. minutu, da bi isti napadač zatvorio prijateljsku utakmicu u finišu sjajnim golom sa dvadesetak metara.

A u strijelce je mogao da se upiše i mladi Stefan Đukanović, koji je gađao dobro sa desetak metara nakon asistencije sa lijeve strane, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Za “naš “plavo-bijeli” tim protiv ekipe Jedinstvo Putevi su igrali: Pavličić (45′ Dragojević), Ignjatović (60′ Mugoša), Dakić (60′ Tomašević), Ceklić (60′ Pinto), Novović (60′ Maraš), Sekulović (60′ Đuričković), Pavlovski (60′ Mirković), Adžić (60′ Đukanović), Grbić (60′ Ražnatović), Perišić (60′ Milić), Sekulić (60′ Mrvaljević).