Budućnost ubjedljiva nad Jezerom

0

Novi trijumf Budućnosti na pripremama…

Drugi sparing meč je donio mnogo kvalitetnijeg protivnika oličenog u ekipi koja je bila najprijatnije iznenađenje jeseni, ali Budućnost je ponovo djelovala odlično potpisavši ponovo pet golova – „plavo – bijeli“ su u prijateljskom susretu, na Kampu, dominantno, lepršavo i trkački raspoloženo savladali Jezero sa rezultatom 5:1.

Plavo-bjeli tim je kontrolisao utakmicu svih 90 minuta, stvarao je šanse i igrao dopadljivo, a posebno je to bilo izraženo u prvom poluvremenu kada su postigli četiri gola – Balša Sekulić je poentirao u 25, 36. i 42. minutu, dok je Vladan Adžić pogodio u 30. minutu.

Drugi dio je završen rezultatom 1:1, Jezero je postiglo gol u 55. minutu, da bi „plus četiri“ vratio Bojović deset minuta kasnije.

„Moram da priznam da su momci odlično odradili trening utakmicu. Sjajna igra i zalaganje dobijaju posebno na značaju znajući da su predthodni dani bili veoma naporni za prvotimce“, rekao je Vladan Savić, prvi pomoćnik u stručnom štabu Mladena Milinkovića…

„Prvo poluvrijeme je bilo intezivno, taktički dosta dobro i sigurno da možemo da budemo zadovoljni i realizacijom uprkos tome što smo imali još šansi za pogodak“.

Prije pogodaka Andrej Camaj je na samom startu imao dobru šansu, a svi golovi su postignuti iz lijepih akcija – Sekulić je prvo poentirao poluvolejom sa 16 metara nakon dodavanja Mirkovića, zatim je povratnik iz povrede Adžić pogodio glavom nakon kornera Vukotića, koji je došao poslije odlične šanse Grbića na asistenciju Vukotića.

Sekulić je sjajnim udarcem postigao svoj drugi gol na meču, a treći put se upisao u strijelce nakon dodavanja Grbića nakon solo prodora i svoje dominacije u šesnaestercu.

Prvo poluvrijeme protiv Jezera su igrali Pavličić, Almeida, Sekulović, Adžić, Gašević, Vukčević, Mirković, Vukotić, Grbić, Camaj i Sekulić.

Drugo poluvrijeme je na neki način pokvarila dosta jaka kiša, Jezero je golom dokazalo da je živo, ali je brzo podmlađeni tim Budućnosti uzvratio – Bojović je pogodio na asistenciju Perišića.

I plavi i Jezero su još pokušavali, ali bez učinka…

„Drugo poluvrijeme su odigrali uglavnom mlađi igrači, kod kojih se osjetio i primjetio umor, jer se mnogi od njih po prvi put susreću sa zahtjevnim i teškim pripremama. Bilo kako bilo, odradili su korektno svoj posao, tako da smo u suštini zadovoljni današnjim izdanjem i već od sjutra nastavljamo po planu i programu“, poručio je Vladan Savić.

Drugih 45 minuta su počeli Domazetović, Ignjatović, Orahovac, Tomašević, Novović, Brnović, Savović, Đukanović, Bojović, Mujan i Perišić, a šansu u finišu su dobili i Dašić, Vukanić i Vuković.