Budva od 0-3 do 3-3 i plasmana u 2.CFL zajedno sa Zetom

6

U posljednjem meču baraža za ulazak u Drugu crnogorsku fudbalsku ligu (2.CFL), fudbalski klub Budva ostvario je izvanredan preokret protiv Zete, savladavši ih nakon penala rezultatom 4-2.

Regularni dio utakmice završen je rezultatom 3-3, nakon što je Zeta na početku dominirala i postigla tri gola u prvih pola sata igre.

Iako je Zeta imala značajnu prednost i stvorila brojne šanse za dodatne golove, Budva je sa lakoćom sve preokrenula. Do poluvremena su uspjeli smanjiti rezultat na 1-3, a u nastavku su nastavili s pritiskom i postigli još dva gola, što je rezultiralo izjednačenjem. Do kraja meča obije ekipe nijesu ni pokušavale da dođu do pobjede već se čekao posljednji zvižduk sudije i odlazak na penale.

U seriji penala, Budvani su bili precizniji i slavili su 4-2, čime su osigurali svoje mjesto u 2.CFL. Ova pobjeda također znači da su sva tri tima koja su učestvovala u baražu osvojila po tri boda.

Nažalost, Ibar iz Rožaja je zbog lošije gol-razlike ispao iz dalje trke za ulazak u viši rang.