Bundesliga: Gosti odnosili darove, Dortmund ne staje, Bajern se ,,trgnuo” [VIDEO]

0

U današnjem terminu od 15.30 odigrano je pet utakmica u okviru devetog kola njemačke Bundeslige, đe se domaći timovi nisu proslavili.

Borusija iz Dortmunda je na gostovanju u Štutgartu bila veoma ubjedljiva. Ekipa Lusijena Favra je sa 4:0 otišla sa ,,Mercedes benz arene” i tako stigla do svog 17. boda u ovoj sezoni Bundeslige. Strelci za ,,milionere” bili su Džejdon Sančo, Marko Rojs, Pako Alkaser i Maksimilijan Filip. Već poslije prvog poluvremena kada je bilo 3:0 bilo je jasno da se Štutgart neće lijepo provesti. Ipak, domaći tim se u drugom poluvremenu probudio, zaigrao hrabrije i propustio nekoliko veoma dobrih prilika da u ovaj meč unese neizvjesnost, međutim, mreža Romana Burkija je ostala netaknuta.

Bajern Minhen je konačno prekinuo seriju od tri utakmice bez pobjede pošto su pobijedili Volfsburg na gostovanju sa 3:1. Robert Levandovski je u 30. minutu postigao vodeći gol za Bavarce, da bi u 49. minutu isti igrač povisio na 2:0. Uspeo je Vut Verghost u 63. da smanji sa 2:1, ali je svaku sumnju oko pobjednika riješio Hames Rodrigez dvadesetak minuta prije kraja meča.

Karim Belarabi je bio spasilac Bajera iz Leverkuzena pošto je svojim golom u 94. minutu utakmice donio ,,aspirindžijama” izjednačenje protiv Hanovera.

Subota, 20. oktobar

Augzburg – Lajpcig 0:0

Leverkuzen – Hanover 2:2
34’ Bender, 90+4’ Belarabi; 25’ Muslija, 54’ Felipe

Volfsburg – Bajern Minhen 1:3
63’ Verhost; 30’, 49’ Levandovski, 72’ Rodrigez

Nirnberg – Hofenhajm 1:3
18’ Berens; 50’, 57’ Nelson, 67’ Salai

Štutgart – Borusija Dortmund 0:4
3’ Sančo, 23’ Rojs, 25’ Alkaser, 85’ Filip