Šampion ubjedljiv, Kardif gurnuo Fulam u zonu ispadanja

0

Na popodnevnim utakmicama u Premijer ligi bilo je mnogo manje uzbuđenja nego na uvodnom meču na Stamford Bridžu, odigranom u rano popodne.

Istina duel Vest Hema i Totenhema obilovao je prilikama, ali je viđen samo jedan gol. Postigao ga je Erik Lamela u finišu prvog poluvremena kada je ispratio akciju i centaršut Sisokoa i glavom poslao loptu u mrežu. Bodove sa gostovanja doneo je i Votford, a to je “stršljenovima” bila prva pobjeda poslije četiri utakmice. Bio je to “blickirg” Votforda na gostovanju Vulverhemptonu, a golove su za samo dva minuta sredinom prvog dijela postigli Francuz Kapue i Argentinac Pereira.

Šampion nije imao nikakvih problema sa probuđenim Barnlijem i pobijedio ga je na Etihadu sa 5:0. Aguero je načeo goste, a u strijelce su se upisali i Bernardo Silva, Fernandinjo, Marez i Sane. Golova nije bilo u Bornmutu, đe je odolio Sautempton, a jedinu pravu priliku imao je Džošua King za domaće. Crnu seriju u prvenstvu, a posebno na svom Sent Džejms parku, nastavio je Njukasl. “Svrake” su i peti put poražene kao domaćini, a još nisu postigle ni gol na svom terenu. Danas je bodove odnio Brajton, a gol odluke postigao je Izraelac Kalaj u 29. minutu.

Bornmut – Sautempton 0:0

Kardif – Fulam 4:2(2:2)