Čelsi bez problema protiv Votforda (VIDEO)

0

Votford – Čelsi 1:2(0:1)
Delofeu 79′(p) – Abraham 5′, Pulišić 55′

Fudbaleri Čelsija pobijedili su peti put na gostovanjima u aktulnoj sezoni Premijer lige.

Tim Frenka Lamparda slavio je u Votfordu, protiv posljednjeplasirane istoimene ekipe, sa 2:1 i “smestio“ se na treće mjesto iza Sitija i Liverpula. Već u 5. minutu Tami Abraham je doveo “plavce“ u vođstvo. On je lobovao Fostera posle odličnog dodavanja Žoržinja, i stigao do svog 9. premijerligaškog gola u sezoni.

Prednost gostiju je duplirana 50 minuta kasnije, ponovo je to bila lepa akcija Čelsija, Abraham je pronašao Pulišića, a američkog reprezentativcu nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu. Nadu “stršljenovima“ da mogu bar do boda na svom Vikerejdž Roudu donio je Delofeu sa bijele tačke u 79. minutu. Najbolju priliku imali su u posljednjoj sekundi, kada je golman Foster tukao glavom posle ubačene lopte iz prekida, ali je Kepa Arizabalaga sjajno odbranio.