Čelsi zakomplikovao sebi život

0

Buran subotnji dan na terenima Premijer lige zatvorili su mečevi u Šefildu i Brajtonu.

Čelsi je došao po bodove u Jorkšir, ali „plavci“ nisu ličili na sebe. Već u 18. minutu MekGoldrik je bio na pravom mjestu i posle kratkog odbitka od strane Kepe Arizabalage, poslao loptu u mrežu gostiju. Do poluvremena je već bilo 2:0, a glavom je pogodak postigao MekBurni. Prethodno je odlično centrirao Stivens.

Svi pokušaji ekipe Frenka Lamparda ostali su nedorečeni, mada je gostujući tim mnogo češće imao loptu u svojim nogama. Golove su, ipak, postizali domaćini, a još jednom je to uradio Dejvid MekGoldrik, kome su to bili pri golovi u prvenstvu ove sezone. Ukoliko u narednom kolu pobijedi Lester, Šefild Junajted bi bio ozbiljan kandidat za plasman u najjače evropsko takmičenje. Čelsi je ostao treći, bar do završetka meča Bornmut – Lester.

Šefild Junajted – Čelsi 3:0(2:0)