Cetinje demoliralo Lovćen

0

Fudbaleri ”Cetinja” savladali su gradskog rivala, ”Lovćen”, u 17. kolu takmičenja u Južnoj regiji – 7:1 (3:1).

Mlađi klub iz Prijestonice upisao je tako važnu pobjedu u borbi za prvo mjesto i plasman u baraž za popunu Druge lige.

”Lovćen” je bolje otvorio utakmicu i to golom u 15. minutu meča. Poslije odbijene lopte na pravom mjestu se našao Nikola Vukotić koji je doveo svoj tim u vođstvo.

Nakon toga, nominalni domaćin preuzeo je konce igre u svoje ruke i veoma brzo stigao je do preokreta. Prvo je Nikola Draganić u 24. minutu poravnao rezultat, da bi tri minuta kasnije Jovan Kaluđerović preokrenuo na 2:1.

Bolja igra ”Cetinja” nastavljena je i nakon vodećeg gola, a Draganić je u 30. minutu sjajnim lob udarcem povisio na 3:1.

U nastavku još četiri gola ekipe Jovana Markovića. Draganić je u 48. minutu upotpunio het-trik, da bi Ognjen Nišavić pogađao u 52. i 68. minutu.

Konačan rezultat meča postavio je Sava Šoć u 90. minutu utakmice.

”Cetinje” će drugi krug takmičenja završiti gostovanjem ”Slogi” u Radovićima (nedjelja 4. april), dok će ”Lovćen” u zaostalom meču 16. kola, u četvrtak, ugostiti ”Obilić”.

Cetinje – Lovćen 7:1 (3:1)

Pomoćni stadion Obilića poljana. Sudija: Danilo Radunović (Cetinje).

0:1 – N. Vukotić 15′

1:1 – N. Draganić 24′

2:1 – Kaluđerović 27′

3:1 – N. Draganić 26′

4:1 – N. Draganić 48′

5:1 – Nišavić 52′