0

Leće – Kaljari 2:2 (0:1)
Lapadula 81’pen, Kalderoni 90’+1′ – Žoao Pedro 30’pen, Naingolan 67′

Fudbaleri Lećea i Kaljarija dan kasnije nego što je bilo predviđeno odigrali su svoj meč 13. kola Serije A.

Natopljen teren u nedjelju nije dozvolio odigravanje utakmice, ali su se igrači dva tima dan kasnije odužili navijačima za čekanje. Leće i Kaljari odigrali su lud meč, viđena su četiri gola i tri crvena kartona, a domaćin je izbjegao poraz u posljednjih deset minuta.

Kaljari je došao do prednosti nakon pola časa igre uz asistenciju VAR-a koji je pokazao da je jedan fudbaler Lećea igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Penal je izveo Žoao Pedro i klub sa Sardinije je poveo sa 1:0. Na 2:0 povećao je Naingolan u 67. minutu, ali su problemi za goste počeli desetak minuta prije kraja.

Prvo je Kaćatore zaradio isključenje i skrivio penal koji je u gol pretvorio Lapadula. Isti igrač je zajedno sa Olsenom iz Kaljarija morao ranije na tuširanje, a brojčanu prednost Leće je iskoristio u 91. minutu, a strijelac je bio Kalderoni.

Posle ovog meča Leće je na 17. mjestu sa 11 bodova, dok je Kaljari četvrti sa 25.