CFL: Plavi slavili “pod Malim brdom”

0

Fudbaleri Mladosti ostvarili su pobjedu, dok je Rudar osvojio samo bod u drugom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Mladost, koja brani trofej, pobijedila je u podgoričkom naselju Stari aerodrom nikšićku Sutjesku 2:1. Do prvog trijumfa ove sezone došla je golovima

Zorana Petrovića u 49. i Milana Đurišića u 59. minutu.

Jedini pogodak za Sutjesku postigao je Brazilac Žildemar Dias u 87. minutu.

Rudar je na Cetinju igrao sa Lovćenom 0:0, dok je Zeta u Kotoru pobijedila Bokelj 1:0.

Odlučujući pogodak, za prvi trijumf Zete ove sezone, postigao je Luka Klikovac u 40. minutu.

Prve bodove ove sezone osvojili su fudbaleri Dečića, koji su u Beranama pobijedili bjelopoljsko Jedinstvo 1:0.

Pobjednika je odlučio Vule Vujačić u 35. minutu.

Grbalj i Iskra igrali su u Radanovićima 1:1.

Ekipa iz Danilovgrada povela je golom Željka Krstovića u 48. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Slobodan Dinčić iz jedanaesterca u 89. minutu.

Priliku da se upiše u listu strijelaca imao je i Ivan Jablan, ali u 82. minutu nije realizovao jedanaesterac.

U posljednjem meču ovog kola Budućnost je savladala sastav Petrovca 0:2.