Crna Gora bolja od Luksemburga!

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore trijumfovala je u prvom od dva prijateljska duela sa Luksemburgom.

Iako je domaćin imao vođstvo, ,,sokoli“ su u nastavku preokrenuli i slavili rezultatom 3:1.

– I u ovoj utakmici bilo je naših starih ,,mana”, posebno u prvom poluvremenu, kada smo iz par grešaka primili gol i bili dosta anemični, ujedno i brzopleti u situacijama kada smo imali prilike za postizanje gola. U drugom poluvremenu druga slika. Dosta smo bili agresivniji i sa vise ideje, postigli smo tri gola, a promašili još toliko dobrih šansi. Zadovoljstvo je kad se pobijedi protivnik na ovom nivou, ali imamo još mnogo posla da bismo igrali dobro u kontinuitetu, rekao je selektor Radovan Kavaja.

Luksemburg je do prednosti došao poslije malo više od pola sata igre. Nakon ukradene lopte, Joan Kevedo je izašao sam ispred golmana Tomaša Đurovića i savladao ga.

Crna Gora je izjednačila u 54. minutu. Poslije kornera se stvorila gužva u šesnaestercu domaćina, lopta se odbila od Alešandrea Tavareša i završila u mreži Luksemburga.

Šest minuta kasnije novi gol za ,,sokole“, ponovo poslije kornera. Ovoga puta dobro je reagovao Luka Šćekić.

Konačan rezultat postavio je Matija Nikčević golom glavom na centaršut Todora Miljanića u 77. minutu.

Drugi meč Luksemburg i Crna Gora odigraće u četvrtak, takođe sa početkom u 17 časova.

Luksemburg – Crna Gora 1:3

Stadion ,,Žo Beke“, Oster.

Sudija: Jan Ludovisi (Luksemburg)

1:0 – Joan Kevedo 32′, 1:1 – Alešandre Tavareš (ag) 54′, 1:2 – Luka Šćekić 60′, 1:3 – Matija Nikčević 77′