Crna Gora nemoćna protiv Republike Irske

2

Pionirska reprezentacija Crne Gore poražena je od Republike Irske u prvom od dva prijateljska meča ovih ekipa.

Gosti su slavili rezultatom 2:0 i to golovima koje su postigli u razmaku od sedam minuta prvog poluvremena. U 10. minutu kapiten Kejtal O’Saliven rutinski je završio akciju nakon asitencije Maršala Dere, da bi u 16. Dere ovog puta bio u ulozi strijelca iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

,,Sokolići” nakon toga nijesu uspjeli na pravi način da odgovore, pa su do kraja utakmice zaprijetili samo u 72. minutu, kada je Bećir Akšabanović pogodio stativu poslije kornera Vuka Vlahovića.

– Ovo je prva utakmica ove generacije, u kojoj je trema okovala noge našim igračima. To je rezultiralo time da primimo rano dva gola. Ali, sve to ne može biti opravdanje za neke kardinalne greške koje smo pravili tokom čitavog meča, iako smo konstantno upozoravali na njih i radili na njihovim korekcijama. Takođe, za brigu je ogromna razlika u fizičkoj spremi, snazi i brzini. Ipak, uz sve te nedostatke pokušaćemo da se oporavimo i drugu utakmicu odigramo bolje, kako bismo popravili loš utisak sa današnjeg meča, izjavio je selektor Goran Perišić.

Drugi prijateljski duel Crna Gora i Republika Irska odigraće u četvrtak, sa početkom u 16 časova na Trening kampu FSCG.

CRNA GORA – REPUBLIKA IRSKA 0:2