Crna Gora poražena od Slovenije

0

Futsal reprezentacija Crne Gore porazom od Slovenije završila je nastup u glavnoj rundi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Gosti su u dvorani hotelskog kompleksa ,,VOCO“ slavili rezultatom 4:1 i tako nanijeli našoj selekciji četvrti poraz u grupi 5.

– Rano smo primili prvi gol, zatim iz greške primili i drugi, a to kvalitetna reprezentacija kao što je Slovenija ne propušta da kazni. Imali smo nakon toga i nekoliki pogođenih prečki i stativa, međutim, lopta u tim trenucima nije htjela u mrežu. Nije nas iznenadila Slovenija, više smo sami sebe pobijedili. Završili smo nastup u ovoj fazi kvalifikacija, u kojoj je i samo igranje bilo uspjeh, koji nijesu postigle ni neke mnogo veće i jače reprezentacije od nas, kazao je selektor Sveto Ljesar.

Slovenija je pobjedu u večerašnjem duelu najavila već u trećem minutu igre, kada je Teo Turk iskoristio prostor koji mu se ukazao.

Ubrzo je Crna Gora zaigrala konkretnije, pa je u šestom i sedmom minutu Marko Vidaković pogađao prečku. Blizu pogotka bio je i Janko Bulatović u 10. minutu.

Prvu sljedeću veliku šansu Slovenija je pretvorila u gol – odbrana Crne Gore je loše reagovala, a Jure Suban sa nekoliko metara sproveo loptu u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena Ilija Mugoša je pogodio stativu, dok su poslije pet minuta igre u nastavku gosti došli do novog gola, ovog puta precizan je bio Klemen Duščak.

U 28. minutu Lazar Kostić je zatresao mrežu Slovenije poslije asistencije Aleksandra Obradovića, da bi konačan rezultat postavio Žiga Čeh u 38. iz kaznenog udarca.

CRNA GORA – SLOVENIJA 1:4

Dvorana hotela ,,VOCO“, Podgorica.

Sudije: Alehandro Martinez Flores, David Urdanoz, Havijer Reina (Španija)

Strijelci
0:1 – Teo Turk 3′, 0:2 – Jure Suban 14′, 0:3 – Klemen Duščak 25′, 1:3 – Lazar Kostić 28′, 1:4 – Žiga Čeh 38′