Crna Gora porazila Srbiju

0

Futsal reprezentacija Crne Gore savladala je sinoć u prijateljskom meču koji je odigran u Tivtu selekciju Srbije rezultatom 3:1.

Naša najbolja selekcija do pobjede je došla u drugom dijelu susreta, tokom kojeg su izabranici Sveta Ljesara dva puta zatresli protivnika.
Gosti su već na samom startu meča,  u drugom minutu igre, imali priliku da dođu do prednosti ali je Simić udarem sa sedam metara umjesto mreže pogodio prečku našeg gola. Gotovo na isti način odgovorio je Ilija Mugoša – naš igrač je u četvrtom minutu sa osam metara pogodio stativu protivničkog gola.

Dva minuta prije kraja prvog dijela Srbija je došla do prednosti preko Remića koji je krunisao dobru akciju i pas Jovanovića. Na odmor se ipak otišlo pri neriješenom rezultatu pošto je Kočović nakon solo prodora odlično uposlio Jakovljevića kojem nije bilo teško da sa tri metra pogodi metu.

U toku sedmog minuta nastavka Tomić je zaprijetio ali je okvir gola još jednom bio saveznik naše selekcije. “Sokoli” su do prednosti došli u 32. minutu igre pogotkom Bečanovića koji je glavom poslao loptu iza leđa protivničkog golmana nakon asistencije Mugoše.

Konačan rezultat susreta pogotkom sa svoje polovine postavio je Ilija Mugoša u 39. minutu.

Izvanredna utakmica, jedna od najboljih koje smo odigrali u posljednje vrijeme. Momci su dali posljednji atom snage i na tome im čestitam. Srbija je došla u podmlađenom sastavu na ovaj dvomeč, sa igračim koji će u budućnosti biti nosioci njihove igre. Ipak, to što su oni stigli u podmlađenom sastavu ne umanjuje našu pobjedu. Prilično smo se potrošili u večerašnjem duelu i sjutra veče će u revan meču biti mnogo teže, rekao je selektor Ljesar.

Isti rivali odigraće revanš meč u četvrtak, 9. jun od 19 časova u dvorani “Župa” u Tivtu.

Crna Gora – Srbija 3:1