Crna Gora protiv Srbije

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore igraće sa vršnjacima iz Srbije, Škotske i Švajcarske na turniru elitne runde kvalifikacija za plasman na U17 Evropsko prvenstvo koje se u maju naredne godine održava u Hrvatskoj.

U17-BiH-Grubac

Na žrijebu koji je danas održan u Nionu određeno je i domaćinstvo turnira grupe 4 elitne runde kvalifikacija, pa će naši kadeti mečeve za plsaman na završni turnir Evropskog prvenstva igrati u Škotskoj od 17. do 22. marta 2017. godine.

Plasman na zavšrni turnir Evropskog prvenstva u Hrvatskoj obezbijediće pobjednici osam grupa elitne runde i sedam najboljih drugoplasiranih selekcija. Kod drugoplasiranih selekcija računaće se rezultati ostvareni sa prvoplasiranom i trećeplasiranom selekcijom u grupi.

Kvalifikacione grupe elitne runde
Grupa 1: Njemačka, Turska, Finska, Jermenija
Grupa 2: Rusija, Izrael, Mađarska, Norveška
Grupa 3: Španija, Portugal, Grčka, Poljska
Grupa 4: Škotska, Švajcarska, Srbija, Crna Gora
Grupa 5: Holandija, Italija, Bjelorusija, Belgija
Grupa 6: Švedska, Francuska, Austrija, Ukrajina
Grupa 7: Engleska, Bosna i Hercegovina, Slovenija, Češka
Grupa 8: Republika Irska, Kipar, Slovačka, Farska Ostrva

Generacija igrača rođenih 2001. godine i kasnije, koji će braniti boje naše zemlje u kvalifikacijama za plasman na šampionat koji se održava 2018. godine, nastupiće u grupi 13 preliminarne runde kvalifikacija zajedno sa vršnjacima iz Italije, Gruzije i Letonije.

Gruzija će biti domaćin turnira koji se igra od 24. do 30. oktobra naredne godine.

Dvije najbolje plasirane selekcije iz 13 kvalifikacionih grupa i četiri najbolje trćeplasirane selekcije izboriće plasman u elitnu rundu kvalifikacija. Direktno učešće u elitnoj rundi osigurale su selekcije Njemačke i Portugala, dok je Engleska kao domaćin obezbijedila direktno učešće na završnom turniru.

Grupe preliminarne runde kvalifikacija
Grupa 1: Belgija, Švajcarska, Sjeverna Irska, Malta
Grupa 2: Španija, Hrvatska, Albanija, Lihtenštajn
Grupa 3: Češka, Turska, Izrael, Jermenija
Grupa 4: Rusija, Island, Finska, Farska Ostrva
Grupa 5: Srbija, Grčka, Norveška, Gibraltar
Grupa 6: Francuska, Slovenija, Bjelorusija, Kazahstan
Grupa 7: Škotska, Danska, Estonija, Andora
Grupa 8: Bosna i Hercegovina, Slovačka, Moladavija, Makedonija
Grupa 9: Holandija, Vels, Mađarska, Kosovo
Grupa 10: Austrija, Rumunija, Litvanija, Luksemburg
Grupa 11: Republika Irska, Ukrajina, Bugarska, Azerbejdžan
Grupa 12: Poljska, Švedska, Kipar, San Marino
Grupa 13: Italija, Gruzija, Letonija, Crna Gora

* Boldovani su domaćini kvalifikacionih turnira

fscg.me

Advertisements