Crna Gora savladala Liban i dobila Edvina Kuča

0

Fudbalski tim Crne Gore je priredio solidnu pripremu pred ključni kvalifikacioni meč za plasman na EURO 2024 – na stadionu pod Goricom, u prijateljskom susretu, savladan je Liban rezultatom 3:2.

Naša nacionalna ekipa će se, zahvaljujući ovom trijumfu, pripremati za duel protiv Srbije 17. oktobra u Beogradu sa pozitivnim raspoloženjem.

Na početku susreta sa Libanom, energija je bila izuzetno visoka, što je odmah rezultiralo postignutim golovima od strane debitanta Edvina Kuča. Prvi pogodak bio je izvanredan, bomba sa udaljenosti od preko 20 metara, a zatim je Kuč, u stilu iskusnog napadača, iskoristio asistenciju Dritona Camaja za drugi gol.

Nakon tog početnog poleta, ritam igre je opao, a Liban nije predstavljao ozbiljnu prijetnju golu Danijela Petkovića do kraja poluvremena. Međutim, situacija se promijenila u drugom poluvremenu.

Prvo je Sad pogodio prečku iz slobodnog udarca, a potom je Darvič smanjio rezultat, iako je prethodila očigledna ofsajd situacija.

Brza i efikasna reakcija “sokola” uslijedila je samo tri minuta kasnije, kada je rezervista Milutin Osmajić postigao gol za vođstvo od 3:1, najavljujući tako trijumf naše selekcije.

Do kraja susreta, Liban je ublažio poraz zahvaljujući velikoj grešci golmana Petkovića. Haidar je sa udaljenosti od 30 metara iskoristio propust koncentracije golmana Crne Gore i postigao “jeftin” gol.

“Sokoli” će za pet dana gostovati Srbiji u nastavku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.