Crna Gora slavila na startu

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore pobjedom nad Litvanijom (2:0) otvorila je nastup na UEFA Razvojnom turniru koji se održava u Bosni i Hercegovini.

,,Sokoli” su dominirali tokom cijele utakmice i zasluženo savladali selekciju države sa obala Baltičkog mora.

– Čitavu utakmicu odigrali smo u visokom ritmu, od starta ušli dobro u meč i već u uvodnih desetak minuta imali tri situacije koje nismo realizovali. Ali, to nas nije obeshrabrilo, već smo i dalje stvarali šanse i iz jedne dobre akcije, Camaj je postigao lijep gol. I u drugom poluvremenu smo nastavili u istom ritmu, stvarali šanse, ali ih, nažalost, i promašivali. Međutim, bilo smo maksimalno koncentrisani u zadnjoj liniji, tako da protivniku nismo dozvolili da nas kazni. Naprotiv, nagrada za dobru igru je stigla u nadoknadi vremena, kada je Perovic pogodio za 2:0. Odmah se okrećemo narednoj utakmici, koju u četvrtak igramo protiv selekcije Gvajane, rekao je selektor Goran Perišić.

,,Sokoli” su prvu šansu na utakmici stvorili u šestom minutu, kada je Vasilije Adžić iz dobre pozicije šutirao u golmana. Minut kasnije pokušao je Marko Tadić, ali se dobrom intervencijom istakao čuvar mreže Litvanije.

Nagrada za ofanzivnu igru stigla je u 11. minutu – nakon lijepe akcije kompletnog veznog reda, lopta je došla do Andreja Camaja, koji je rezantnim udarcem pogodio gornji desni ugao gola Litvanije.

Na nekoliko minuta prije kraja poluvremena, sam ispred golmana Litvanije našao se Marko Perović, ali je protivnički čuvar mreže ponovo bio na visini zadatka.

U nastavku je Marko Perović pogodio prečku, a šanse imali i Adžić i Tadić.

Pobjedu je ovjeri Marko Perović u prvom minutu sudijske nadoknade, nakon dobre akcije Tadića.

Drugi meč na turniru naša selekcija odigraće u četvrtak protiv Gvajane, sa početkom u 12 časova.

Litvanija – Crna Gora 0:2