Crna Gora trijumfovala u Skadru!

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Albaniju u drugom prijateljskom duelu ovih selekcija.

,,Sokoli“ su na stadionu ,,Ljoro Borići“ su Skadru pružili dobru partiju i zaslužeo došli do pobjede – 3:2.

Do vođstva su došli u 36. minutu, poslije dobre akcije Milana Roganovića i Alekse Ćetkovića, koju je u gol pretvorio Dragan Miranović.

Nakon sedam minuta igre u nastavku, Crna Gora je udvostručila vođstvo. Lazar Stanišić je centrirao sa desne strane, a njegov imenjak Knežević bio na pravom mjestu.

Desetak minuta kasnije Albanija je smanjila zaostatak pogotkom Kevina Škurtija iz sumnjivog jedanaesterca, ali su ,,sokoli“ odgovorili na pravi način u 78. minutu. Prelijepi gol postigao je Danijel Nikolić, lob udarcem sa četrdesetak metara savladao je itrčalog čuvara mreže domaćina.

Konačan rezultat postavio je u 79. minutu Rok Toma, koji je iskoristio lošu intervenciju golmana ,,sokola“ Šabana Kolića.

– Odigrali smo veoma dobru utakmicu i potpuno zasluženo došli do pobjede. Za razliku od prve utakmice, ovog puta je dobru igru ispratio i rezultat. Raduje što smo u tri dana odigrali dva kvalitetna meča, možemo biti zadovoljni viđenim u ovom dvomeču, kazao je selektor Slobodan Drašković.

Albanija – Crna Gora 2:3

Stadion ,,Ljoro Borići“, Skadar.

Sudija: Duan Grimci (Albanija).

0:1 – Miranović 36’, 0:2 – Knežević 52’, 1:2 – Škurti (p) 62’, 1:3 – Nikolić 78’, 2:3 – Toma 79’