Crna Gora u Ligi B!

1

Reprezentacija Crne Gore ubjedljivim trijumfom u duelu sa Kiprom završila je nastup u drugom izdanju UEFA Lige nacija. Inspirisani i veoma motivisani „sokoli“ slavili su pobjedu rezultatom 4:0 i na fantastičan način ovjerili plasman u B ligu najmlađeg takmičenja nacionalnih timova.

Naša najbolja selekcija, uprkos izostanku nekoliko važnih igrača, odigrala je izuzetan meč pa je protivnik ostavljen na samo nekoliko dalekomentnih pokušaja da ugrozi gol Mijatovića. Brzim protokom lopte na protivničkoj polovini i uz fenomenalna dodavanja Jovetića „sokoli“ su znalački koristili sve propuste u igri rivala.

Motivisanosti i insipiracija našeg najboljeg tima najbolje se vidjela tokom prvog poluvremena večerašnjeg susreta, koje je donijelo najbolju igru Crne Gore u ovom izdanju UEFA Lige nacija. Tri gola u prvih 45 minuta rezultat su agresivne igre svih linija tima, koje su konstantnim presingom gušile sve pokušaje Kiprana da uspostave incijativu.

Sva tri gola iz prvog dijela došla su nakon lijepih akcija ,,sokola“. U 14. minutu kapiten Jovetić je pogodio glavom sa peterca nakon perfektnog centaršuta Marka Vukčevića, da bi u 25. minutu Boljević završio munjevitu kontru koju su kreirali kapiten i Sead Hakšabanović. Kod trećeg gola viđena je majstorija Jovetića koji je primio loptu na centru, a onda sjajnim pasom otvorio prostor za Boljevića. Brzonogi ofanzivac nije propustio poklon, prošao je pored protivničkog golmana i sproveo loptu u mrežu za vođstvo od 3:0.

Pauza između dva poluvremena nije promijenila ritam u igri ,,sokola“, pa su odmah na povratku sa odmora nastavili posao započet u prvom dijelu susretu. Jovetić je ponovo bio raspoložen za dijeljenje majstoskih lopti saigračima – u 60. minutu pronašao“ je Boljevića, kojeg je zaustavio čuvar mreže Kipra, da bi odbijenu loptu Mugoša poslao preko gola.

Nepun minut kasnije sličan scenario – kapiten šalje loptu u prostor, Mugoša dolazi do nje i rutinski pogađa donji desni ugao gola gostiju za 4:0 na semaforu.

„Sokoli“ su pokerom pogodaka ispratili Kipra sa Gradskog stadiona, u potpunosti opravdali prvom jestu u grupi C1 Lige nacija i obezbijedli nastup u društvu kvalitetnijih protivnika u narednom izdanju najmlađeg UEFA takmičenja za nacionalne timove.

CRNA GORA – KIPAR 4:0