Slaba Crna Gora poražena od Srbije

0

Reprezentacija Crne Gore večeras je na stadionu “pod Goricom” poražena od Srbije 0:2.

Fudbaleri reprezentacije Srbije savladali su večeras selekciju Crne Gore rezultatom 2:0 u okviru trećeg kola ,,C” divizije Lige nacija.

Utakmicu koja nije zadovoljila ljubitelje lijepe fudbalske igre riješena je pogocima Aleksandra Mitrovića koji je još jednom pokazao da se ove sezone nalazi u izvanrednoj formi.

Do prvog pogotka nije bilo situacija koje bi se izdvojile. Rezultat na semaforu se promenio u 18. minutu kada je Filip Stojković srušio klupskog kolegu Milana Rodića u šesnaestercu Crne Gore, a sudija Đanluka Roki pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je najbolji strelac srpske reprezentacije Aleksandar Mitrović.

Nakon tog pogotka viđela se velika želja naše selekcije da dođe do izjednačenja, ali ozbiljnije prilike stvorili su tek u drugom dijelu meča. Jedna od njih bila je nakon pokušaja Fatosa Bećiraja, čija je lopta otišla nešto pored lijeve stative Dmitrovićevog gola. Izdvaja se i udarac kapitena Jovetića, ali je njegov pokušaj nakon manjih poteškoća uspio da ukoroti golman gostujuće reprezentacije.

Pritisak u finišu se nije isplatio domaćem timu, te je akcija Andrije Živkovića, Sergeja Milinković-Savića, koji je šansu dobio u posljednjih 10 minuta, i Aleksandra Mitrovića okončana pogotkom napadača Fulama u 81. minutu, što je bio i konačan rezultat meča.

Nakon ove pobjede Srbija ima sedam bodova i nalazi se na čelu 4. grupe u ,,C” divizije, dok je naša selekcija na 3. poziciji sa četiri boda.

CRNA GORA-SRBIJA 0:2 (0:1)

Strijelci: Mitrović 18′ (pen) 81′

Stadion : “pod Goricom”

Sudija: Đanluka Roki (Ita)

Sastavi:

CG: Petković,Stojković (Janković), Simić, Vukčević, Tomašević, Vešović, Marušić, Šćekić (Ivanić), Jovetić, Jovović, Bećiraj (Mugoša).

SRB: Dmitrović, Rukavina, Rodić, Milenković, Maksimović, Živković, Mitrović (Radonjić), Tadić, Veljković, Gaćinović (Milinković-Savić), Lukić (Jovičić).