Crnogorci “izdušili” na Malti

0

Mlada reprezentacija Crne Gore slavila je na gostovanju Malti rezultatom 6:0.

Dobra partija izabranika Miodraga Vukotića najavljena je nakon petnaestak minuta igre. Golman Malte je loše ispucao loptu, došla je do Nikole Janjića, koji je uspješno završio akciju za vođstvo ,,sokola“.

Samo četiri munut kasnije bilo je 0:2. Ognjen Bakić je pokurenuo akciju, zatim je Jovan Dašić lijepo asistirao Dušanu Vukoviću za pogodak. U 23. minutu viđena je odlična šansa za naš tim, ali je Janjić bio neprecizan nakon kombinacije Andrije Radulovića i Dejana Perovića.

Radulović je u 31. minutu povisio na 3:0. Primio je dugu loptu Bakića, a zatim pretrčao protivničkog golmana i zatresao mrežu.

Na odmor se otišlo sa tri gola prednosti Crne Gore, a poslije dva minuta igre u nastavku pitanje pobjednika je i definitivno bilo riješeno poslije autogola Andree Zamita.

Drugi gol na utakmici Radulović je postigao u 51. minutu, ovog puta na odličnu asistenciju Milana Vukotića.

Konačan rezultat postavljen je u 75. minutu. Ponovo je asistent bio Milan Vukotić, a mrežu Malte zatresao je Nikola Jovićević.

Malta – Crna Gora 0:6

Stadion ,,Sentenari“, Ta’Kali.

Sudija: Barbara Išmael (Malta)

0:1 – Janjić 16′, 0:2 – Vuković 20′, 0:3 – Radulović 31′, 0:4 – Zamit (ag) 48′, 0:5 – Radulović 51′, 0:6 – Jovićević 75′

Malta: Matijas Debono (od 46. Migel Spiteri), Zin Leonardi, Metju Debatista, Kurt Brifa (46. Džejk Engerer), Matija Vezeli (od 70. Džejmi Karbone), Andrea Zamit, Aleandro Garsija, Nikolaj Mikalef, Karl Monani (od 56. Šeldon Mici), Dejl Mifsud (od 46. Isak Gutajar), Kurt Bondin.
Selektor: Gilbert Ajus.

Crna Gora: Nikola Ivezić (od 46. Sergej Joksimović), Luka Boričić (od 46. Igor Pajović), Đorđe Šaletić (65. Ognjen Gačević), Nemanja Perović (od 56. Nemanja Božović), Nikola Vukotić, Dušan Vuković (od 65. Damjan Mugoša), Ognjen Bakić (od 65. Arnel Kujović), Andrija Radulović (od 56. Nikola Jovićević), Nikola Janjić (od 46. Milan Vukotić), Jovan Dašić (Andrej Bajović), Dejan Perović.
Selektor: Miodrag Vukotić.