Crnogorci ponovo bolji od Luksemburga!

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore slavila je i u drugom prijateljskom duelu sa ekipom Luksemburga.

Izabranici Gorana Perišića slavili su rezultatom 2:1, iako su gosti imali vođstvo.

– Još jedan dobar meč protiv dobrog protivnika, koji smo riješili u svoju korist, ali mnogo teže nego prije dva dana u Danilovgradu. Bilo je dosta početničkih grešaka koje ne smijemo ponoviti u kvalifikacijama, jer nas mogu skupo koštati. Bilo je i dosta dobrih stvari, naročito sam zadovoljan kako smo igrali početkom drugog poluvremena i to je model kako ova selekcija treba da igra. Raduje me i činjenica što smo uspjeli da poslije nesrećno primljenog gola okrenemo rezultat u našu korist. Sa velikim optimizmom nastavljamo pripreme za kvalifikacije koje sljedećeg mjeseca igramo u Poljskoj, kazao je selektor Perišić.

Luksemburg je, uz dosta sreće, poveo u 17. minutu. Nakon duge lopte prema golu Crne Gore, čuvar mreže ,,sokola“ Vuk Dragović je prilikom intervencije pogodio Mohameda Bensalama, od kojeg se lopta odbila u mrežu domaćina.

Petnaestak minuta kasnije, Crna Gora je izjednačila. Vasilije Adžić je izveo korner, a Danilo Vukanić majstorski spoljnim dijelom stopala poslao loptu u mrežu Luksemburga.

Početak drugog poluvremena donio je ofanzivu ,,sokola“. Prvo je u 50. minutu Vukanić glavom bio neprecizan poslije centaršuta Miloša Vračara, ubrzo je Adžić bio zamalo neprecizan poslije odlične akcije Marka Perovića i Andrije Bulatović, da bi u 51. minutu stigao preokret. Marko Tadić je uputio loptu prema petercu gostiju, ali je Ticijano Manćini loše reagovao i pogodio svoju mrežu.

Minut kasnije Adžić se ponovo našao u šansi, ovog puta šutirao je pored gola poslije asistencije Perovića.

Nakon toga uslijedilo je ,,zatišje“ na terenu ,,DG arene“. ,,Sokoli“ su držali loptu i nijesu omogućili rivalu da ugrozi gol Dragovića.

Crna Gora – Luksemburg 2:1