Crnogorci poraženi u finalu

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Srbije u finalu memorijalnog turnira ,,Miljan Miljanić”.

U borbi za trofej viđena je veoma zanimljiva utakmica, prekret i čak sedam golova – 4:3.

Izabranici Gorana Perišića odigrali su još jedan dobar meč, imali i dva gola prednosti, koje, nažalost, nijesu uspjeli da sačuvaju i upišu trijumf.

Uz to, Crna Gora je imala i najboljeg strijelca turnira, Marka Tadića, koji je postigao dva gola.

– I pored poraza, apsolutno sam zadovoljan kako su momci odigrali ovaj meč, ali i čitav turnir. U današnjoj utakmici pokazali su da mogu ravnopravno da se nose i sa jakim selekcijama, a Srbija to svakako jeste. Ostaje žal što smo za svega 15 minuta ,,praznog hoda” surovo kažnjeni sa četiri primljena gola, od kojih su dva bila iz jedanaesteraca i što nismo nagrađeni za dobru u igru tokom ostatka meča. Ostaje nam da odmah krenemo u oporavak igrača, jer će svi za vikend igrati prvenstvene utakmice za svoje klubove, a onda već za tri dana putujemo u Zenicu, na UEFA Razvojni turnir, na kojem nas očekuju tri jake utakmice i novo dokazivanje, istakao je selektor Perišić.

Crna Gora je povela već u sedmom minutu – u akciji su bili Vasilije Adžić i Marko Tadić, koji je dodao loptu za Marka Perovića, čiji šut iskosa sa lijeve strane završava u mreži domaćina.

Dobru akciju ,,sokoli” su napravili u 33. minutu, kombinovali su Tadić i Andrej Camaj, međutim, Camaj je šutirao pravo u golmana. Camaj je u šansi bio i u 50. minutu, ali je golman Srbije ponovo bio uspješniji.

Ipak, dva minuta kasnije naša selekcija je bila konkretnija – Miloš Vračar i Perović su povukli napad, a uspješno ga završio Tadić.

Srbija je ubrzo uzvratila – Nikša Delibašić je asistirao Jovanu Živkoviću za 1:2. Dva minuta kasnije rezultat je bio izjednačen poslije jedanaesterca koji je iskoristio Delibašić.

Preokret je kompletiran u 61. minutu, kada je Andrej Petrović savladao Ivana Božinovića.

Pitanje pobjednika riješeno je u 65. minutu, a ponovo je Delibašić bio precizan sa bijele tačke.

Konačan rezultat postavio je Adžić lijepim pogotkom iz slobodnog udarca u posljednjim trenucima utakmice.

Srbija – Crna Gora 4:3

Trening centar FS Srbije, Stara Pazova.

Sudija: Nikola Đorđević (Srbija)

0:1 – Perović 7’, 0:2 – Tadić 52’, 1:2 – Živković 55’, 2:2 – Delibašić (p) 57’, 2:3 – Petrović 61’, 2:4 – Delibašić (p) 65’, 3:4 – Adžić 93’