Crnogorci remizirali

0

Kadetske reprezentacije Crne Gore i Gruzije odigrale su neriješeno u drugom prijateljskom duelu – 1:1.

I u jučerašnjem meču ,,sokoli“ su bili bolji, dominirali i stvarali šanse. Ipak, samo jednu su iskoristili, kao i protivnik, koji je imao vođstvo već u drugom minutu, nakon kontranapada koji je iskoristio Saba Samušia.

Prethodno je Bojan Damjanović propustio priliku da iz blizine savlada protivničkog čuvara mreže.

Poslije primljenog gola, ekipa Gorana Perišića nastavila je sa inicijativom. To se isplatilo ubrzo, ali u 7. minutu Vasilije Adžić nije iskoristio jedanaesterac, koji je upravo on izborio.

Odličnu šansu Crna Gora je imala i u 33. minutu, kada je Marko Tadić sa nekoliko metara glavom šutirao pravo u golmana.

I nastavak utakmice viđena je slična situacija na terenu. Naša selekcija je napadala, a ubrzo po povratku sa odmora Danilo Vukanić je oprobao šut koji je završio malo pored stative.

Upornost se isplatila u 58. minutu. Vukanić i Lazar Maraš su dobro kombinovali, lopta je zatim došla do Andrije Bulatovića, koji se oslobodio čuvara i odličnim udarcem savladao Sosu Kopalianija.

Preokret je ponovo bio cilj ,,sokola“, međutim, ovog puta nijesu uspjeli u tome. Osim nekoliko opasnih šuteva, Crna Gora je do pobjede mogla u 67. minutu. U šansi je bio Bodin Tomašević, koji glavom sa nekoliko metara nije uspio da savladala Kopalianija.

– Iako smo bili oslabljeni zbog bolesti i povreda nekih igrača, oni koju su danas dobili šansu su je opravdali. Ostaje žal što nisu nagrađeni pobjedom, koju su po prikazanom apsolutno zaslužili. Iako smo bukvalno krenuli iz minusa, jer smo primili gol već u drugom minutu, opet smo, kao u prvom meču, pokazali kvalitet i karakter. Napadali smo svih 90 minuta, stvarali i, na žalost, promašivali šanse, ali izdanje svih igrača je za pohvalu i apsolutno smo zadovoljni prikazanim u ovom dvomeču jer smo igrali protiv izuzetno kvalitetnog protivnika, kazao je selektor Perišić

Gruzija – Crna Gora 1:1