Đampaolo razočarao Maldinija i Bobana: Vrijeme je za veliko trenersko ime!

0

Direktori Milana Paolo Maldini i Zvonimir Boban razočarani su utakmicom u Veroni, trenerom i činjenicom da niko od pojačanja nije krenuo od prvog minuta.

Iako je Milan slavio u Veroni, pogotkom Pjonteka iz penala, čelnici milanskog prvoligaša nisu zadovoljni igrom svoje ekipe.

Naime, Maldini i Boban zamjeraju treneru Marku Đampaolu da niko od pojačanja nije krenuo od prvog minuta, što nisu napravljene sve izmjene i jer je jedino Rebić ušao u igru u drugom poluvremenu.

Bez obzira na to što ,,rosoneri“ imaju dvije pobjede u prva tri kola, čelnike Milana zabrinjava podatak da je njihova ekipa ostvarila gol razliku 2:1, i to protiv slabije (Udinese, Breša i Kaljari).

Podsjetimo, Đampaolo je doveden na San Siro kao trener koji bi trebao donijeti novi stil igre, odnosno napadački, lepršavi fudbal. Međutim, bivši trener Sampdorije je nastavio stopama njegovog prethodnika Đenara Gatuza.

Mnogi su mišljenja da Đampaolo neće uspjeti da opravda očekivanja uprave i da će Milan promijeniti trenera u toku sezone. Iako je još prerano govoriti o kandidatima, za očekivati je da će novi strateg ,,rosonera“ biti veliko trenersko ime.

Neki od slobodnih stručnjaka koji bi mogli zanimati upravu Milana su Arsen Venger, Marselino, Klaudio Ranijeri, Loran Blan, Kike Setjen…