David na golu, Golijati na terenu, Junajted slavio u derbiju Mančestera

0

Mančester Siti – Mančester Junajted 1:2(0:2)
Otamendi 85′ – Rašford 23′(p), Marsijal 29′

U derbiju grada Mančestera desilo se veliko iznenađenje. Po svima apsolutni autsajder, ekipa Junajteda, slavila je protiv favorita i aktuelnog šampiona Engleske, Mančester Sitija 2:0. Posle četvrtog poraza u sezoni odbrana titule za tim Pepa Gvardiole polako postaje nemoguća misija.

Gosti su odigrali fantastično prvo poluvrijeme, pa su “građani“ mogli da budu zadovoljni sa samo dvije lopte u mreži. Prvi udarac u okvir gola, već u drugom minutu, uputio je Džejms, ali je golman Sitija Edesron bio dobro postavljen. Uzvratio je Kevin de Brujne, nepreciznim udarcem, a onda je u pokušaj Lingarda zaustavio brazilski golman.

Junajted je poveo u 23. minutu, Markusa Rašforda u kaznenom prostoru je oborio Bernardo Silva, a sudija Tejlor je tek posle asistencije iz VAR sobe pokazao na bijelu tačku. Rašford je prevario Edersona, lopta je otišla u jednu, a on u drugu stranu, pa su “crveni đavoli“ poveli na Etihadu.

Sredina prvog poluvremena bila je najbolji period igre gostiju. Neposredno poslije gola Rašford je imao još dvije odlične prilike, prvo je tukao pored stative, a onda sjajno šutirao “iz koljena“, međutim Edersona je spasila prečka. Gol je visio u vazduhu, i ubrzo je na semaforu pisalo 0:2. Entoni Marsijal je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, šutirao iz okreta, a lopta je, očešavši stativu, završila u mreži. Priliku da na odmor odu sa samo golom zaostatka, domaći su propustili prego Gabrijela Žezusa u sudijskoj nadoknadi.

U nastavku se Junajted opredijelio za odbranu svog gola, ali je bio i pritisnut od strane Sitija. Ređale su se akcije aktuelnog šampiona pred golom Davida de Hee, ali su de Brujne, zatim i Rodri, propustili dobre prilike. Siti je ipak uspio da zatrese mrežu gradskog rivala, učinio je to rezervista Otamendi poslije kornera u 85. minutu, ali u preostalom vremenu, i pored opsade gola gostiju, nije stigao bar do boda.

Mančester Siti je ostao na trećem mjestu sa 32 boda, čak 14 manje od vodećeg Liverpula. Junajted je, bar do sjutra, na petom mestu sa 24 boda.