0

Arsenal – Mančester Siti 0:3(0:3)
De Brujne 2′,40′, Sterling 15′

Mančester Siti je pobijedio Arsenal u derbiju 17. kola engleske Premijer lige.

Domaći su imali šansu već u prvom minutu kada se mladi Brazilac Martineli nije snašao, a kazna je uslijedila ekspresno. Gabrijel Žezus je u sljedećem napadu prošao po lijevoj strani, uputio povratnu loptu ka Kevinu De Brujneu, a Belgijanac je iz prve poslao pod prečku. U 15. minutu već je bilo 2:0 za goste. Ovog puta je De Brujne prodirao po lijevoj strani, na drugoj stativi bio je Rahim Streling, kome nije bilo teško da loptu smjesti iza leđa nemoćnog Lenoa. Belgijski reprezentativac je poslije gola i asistencije, još jednom svoje ime ispisao na semaforu. Igrao se 40. minut kada se De Brujne odlučio na udarac sa dvadesetak metara i pogodio desni donji ugao gola Arsenala.

“Tobdžije“ su igrale otvoreno u prvom poluvremenu, imale su i svoje šanse, dok je u nastavku igra bila znatno slabija, sa obije strane, pa se rezultat više nije mijenjao. Siti se učvrstio na trećem mjestu sa 35 bodova, dok je Arsenal na diobi 9. do 11. mjesta sa 22 boda, koliko imaju i Kristal Palas i Njukasl, s tim da “orlovi“ tek treba da odigraju svoj meč u ovom kolu.