Delibašić: Zadovoljniji zbog klinaca, nego zbog pobjede

0

Samo tri igrača starija od 21 godine u startnih 11 (prosjek ekipe koja je počela nije bio nikad mlađi: 20,7 godina), bravurozne intervencije golmana Đorđija Pavličića, dva perfektna pogotka supertalentovanog 18-godišnjaka Lazara Mijovića i egzekucija kapitena Miloša Raičkovića

Tako je Budućnost stigla do novog trijumfa – 25. u sezoni – savladavši Rudar u 33. kolu Telekom 1. CFL rezultatom 3:1.

“Plavi“ su istrčali u kombinovanom sastavu Pavličić (24 godine), Đuričković (23), Babić (21), Vlahović (21), Ražnatović (20), Ćetković (17), Raičković (17), Terzić (21), Đukanović (17), Mrvaljević (19), Mijović (18), igrali su lijepo u polju, pokušavali sa distance, ali je za nešto više nedostajao završni pas. Sa druge strane, Rudar je prijetio na momente, ali ih je odbijao Pavličić.

Početak drugog dijela je ponovo obilježio čuvar mreže sa odličnom intervencijom, zatim je talentovani Viktor Đukanović promašio iz odlične pozicije, opet je “rudare“ morao da zaustavlja Pavličić, da bi u 71. minutu stigao pogodak iz sjajne akcije.

Svježi Igor Ivanović je na lijevoj strani pronašao Marka Vučića, koji je prelijepo centrirao, a Mijović se sjajno izvio za 1:0. Na novi pogodak se čekalo tek devet minuta – Mijović je u 80. minutu sve sam uradio i perfektnim udarcem lijevom nogom je pocijepao mrežu protivnika.

Rudar je smanjio u 84, da bi tri minuta kasnije Raičković nakon pasa 16-godišnjeg Vladimira Perišića postavio konačan rezultat.

Zadovoljniji smo nastupom mlađih igrača, nego sa pobjedom. To je uostalom bio cilj, da ih vidimo u pravoj takmičarskoj utakmici i mislim da su svi do jednog opravdali očekivanja“, poručio je nakon meča pomoćni trener Andrija Delibašić, svjestan da je protivnik prije vođstva imao ozbiljnije prilike…

Rudar je ozbiljna ekipa, sticajem okolnosti nalaze se na mjestu na kome se nalaze i sada su u malom problemu. Bilo je teško, možda je protivnik zaslužio i više u ovom meču. Polako se spremamo za finale Kupa, ali nećemo zanemariti ni takmičenje u ligi“, poručio je Delibašić.