DOBIO GROMOGLASNE OVACIJE: Čuveni napadač nakon postignutog gola napravio potez koji je obišao svijet

0

Islam Slimani postigao je gol u slavlju Alžira nad Somalijom rezultatom 3:1 u 1. kolu afričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a gol je proslavio na poseban način.

Susret se odigrao na stadionu Nelson Mandela u Alžiru, a Slimani je utakmicu počeo na klupi za rezerve i ušao u 68. minuti drugog dijela.

Deset minuta prije kraja prekaljeni centarfor je iskoristio centaršut iz kornera i glavom zabio gol za konačnih 3:1.

No, više pažnje od samog pogotka privukla je proslava Slimanija koji je uzeo palestinsku zastavu kao znak podrške, što je izazvalo ovacije domaćih navijača, a proslava je vrlo brzo obišla svijet.

Slimani je najbolji strijelac u istoriji reprezentacije Alžira sa 47 golova u 97 nastupa.