Dominacija, jesenja kruna i “plus 10“ za Raijev rođendan

0

Iskra je trebala da predstavlja tešku prepreku u domaćem prvenstvu na putu ka odbrani titule. I to na stadionu “braće Velašević“ gdje “plavi šampioni“ nisu uspjeli da slave na posljednje tri utakmice (dva remija, poraz), ali…

Budućnost je odradila Iskru lagano u Danilovgradu rezultatom 2:0 u utakmici u kojoj je domaćin zaprijetio samo jednom – iz prekida sa strane u 63. minutu kada je Miloš Dragojević bravurozno intervenisao – a sve ostalo je bilo u plavom tonu.

“Plavi“ nisu dozvolili rivalu da stvori akciju, a golove za šestu uzastopnu pobjedu u prvenstvu postigli su Anto Babić u 43. minutu i Draško Božović u 84. Tako je naš tim produžio niz na 12 mečeva bez poraza (11 pobjeda, jedam remi) u prvenstvu, a čak 14 računajući Kup (13 pobjeda, jedan remi).

Teren je bio težak, ali utakmica za nas – kako se odvijala i kako je je ispalo na kraju – nije bila pretjerano teška. Od prvog do posljednjeg minuta smo dominirali, čestitke igračima na ozbiljnosti, na dobroj igri i na rezultatu“, rekao je šef stručnog štaba Mladen Milinković nakon utakmice.

Mogli smo možda da postignemo još koji gol, ali nismo nezadovoljni jer nas je Iskra prošle sezone savladala ubjedljivim rezultatom. Sada smo toliko bili bolji da nijednog momenta pobjeda nije dolazila u pitanje i zbog toga treba odati priznanje igračima“, dodao je 52-godišnji Lozničanin.

Plavi momci su od starta kombinovali, nije to bilo toliko tečno zbog terena, ali lopta je uglavnom bila kod “plavih“, a akcije Božovića, Petra GrbićaMarka Vučića i Dejana Zarubice su u posljednji tren zaustavljali defanzivci Iskre.

Prva prilika iz koje smo mogli da povedem viđena je u 13. minutu – Zarubica je izbacio Grbića, preko Igora Ivanovića je “bubamara“ došla do Luke Mirkovića čiji je udarac izblokiran, a Iskra se isčupala. Nešto kasnije je svoj šut sa 25 metara oprobao Ivanović, da bi do vodećeg gola naši momci pokušavali, ali je nedostajao završni pas.

A pogodak je stigao u lijepom trenutku – pred poluvrijeme da protivniku bude teže – Božović je centrirao iz prekida, a štoper Babić se najbolje snašao u gužvi. Bio je to prvi gol 20-godišnjeg defanzivca za Budućnost od kada je ljetos stigao iz Bokelja, a protiv Iskre je možda bio i najbolji na terenu.

Drugi dio je otvoren kombinovanjem Zarubice i Ivanovića, a već u 60. minutu je moglo da bude 2:0 – Ivanović je nakon sjajnog presinga osvojio loptu, uposlio je Božovića koji je po zemlji tražio Zarubicu, ali je naš napadač zakasnio.

Iskra je odgovorila tom jedinom šansom, a onda je momak koji je danas proslavio 27. rođendan – Miloš Raičković – vidio Ivanovića na desnoj strani u 73, uposlio ga, ali je Prcko izblokiran pri šutu koji bi vjerovatno završio u mreži. Gol je visio u vazduhu i u 80. minutu – Aleksandar Vujačić, Ivanović i Božović su izvozali protivnika, Draško je centrirao sa desne strane, Igor bio na pravom mjestu u pravo vrijeme na drugoj stativi, ali je pogodio direktno u noge golmana Kordića.

Nakon promašaja konačno je stigao – pogodak. Marko Vučić se pretvorio u vezistu, iz prve je sjajno pronašao slavljenika Raičkovića po centrali, koji je rođendanskom asistencijom počastio Božovića na praznu mrežu za konačnih 2:0.

A na kraju dana je stigao i kiks rivala, pa sada naša Budućnost nakon 16. kola ima deset bodova više i utakmicu manje od prvog pratioca. Matematika kaže da je jesenja kruna već osvojena, a u naredna četiri kola plavi mogu da uvećaju prednost u odnosu na rivale.

Igrači se ne opterećuju rekordima što se tiče pobjeda, golova, razlike… Mi imamo svoj cilj, naš cilj je titula, a mi smo na dobrom putu“, poručio je Milinković.