Đorđević donio nestvaran preokret Zenitu!

0

Luka Đorđević je golom u 91. minutu donio Zenitu pobjedu od 4:3 na gostovanju Makabiju u prvom kolu Lige Evrope.

Zenit je bio na rubu debakla u Tel Avivu. Makabi je vodio 3:0 u 70. minutu pogocima dvostrukog strijelca Medunjanina i Kjartansona.

Gosti su za 15 minuta od ponora stigli do nevjerovatnog trijumfa. Kokorin je pogodio za 1:3 u 77. Mak sedam minuta kasnije smanjio na gol zaostatka, a Žuliano već u 86. donio poravnanje Rusima.

Đorđević je u igru ušao u 61. minutu i u prvom minutu sudijske nadoknade fenomenalno je glavom pogodio i bacio u trans saigrače i navijače! Nakon centaršuta Žulijana, Đorđević je poletio kroz vazduh i zakucao loptu u mrežu.

Junajted je izgubio na gostovanju Fejnordu 1:0, a jedini gol dao je Vilena u 79. minutu. Roma je na gostovanju Plzenju stigla do boda 1:1, a oba su gola pala do 11. minuta. Peroti je doveo goste do prednosti, a poravnao je Bakoš.

Sasuolo je lako izašao na kraj sa Bilbaom. 3:0 bilo je za Italijane.