Dramatično u Rožajama: Ibar savladao Budvu nakon penala

0

Fudbalski klub Ibar iz Rožaja nalazi se na korak od plasmana u 2.CFL nakon što je u dramatičnom baraž meču na svom terenu savladao ekipu Budve nakon penala.

Nakon regularnih 90 minuta, rezultat je bio 1-1, što je uslovilo izvođenje penala prema takmičarskim propozicijama.

U seriji penala, Ibar je bio precizniji, odnoseći pobjedu rezultatom 8-7.

Tokom regularnog dijela meča, Ibar je prvi došao do prednosti golom Dapčevića u 34. minutu. Međutim, Budva je uspjela da izjednači rezultat u 60. minutu, kada je Ćosić realizovao penal.

Ovom pobjedom, Ibar je sakupio ukupno 3 boda, nakon što je u prvom kolu baraža odigrao neriješeno protiv Zete (poraz na penale), iz tog meča su izvukli jedan bod. Sa tri osvojena boda, Ibar je prvi na tabeli, Zeta je druga sa 2, a Budva ima bod.

Odluka o tome ko ide u Drugu ligu biće donešena u poneđeljak, kada će se u direktnom duelu sastati Budva i Zeta.

Ibar bez 2.CFL može ostati samo u slučaju da se taj meč završi neriješeno rezultatom 2-2, 3-3 …, a da Budva slavi na penale.