Dva prekida, dva gola – tri boda [VIDEO]

0

Aston Vila – Njukasl 2:0 (2:0)
32′ Hurihejn, 36′ El Gazi

Fudbaleri Aston Vile savladali su večeras ekipu Njukasla na svom ,,Vila parku“ rezultatom 2:0 u okviru 13. kola Premijer lige.

Dva pogotka iz dva prekida bila su dovoljna Aston Vili da na domaćem terenu savladaju ,,svrake“ i tako upišu četvrtu pobjedu u sezoni.

Junak meča bio je Konor Hurihejn, koji je bio strijelac i asistent u ovom trijumfu ekipe iz Birmingema. On je prvo u 32. minutu lukavo šutirao iz slobodnog udarca, posle uigrane akcije sa Džekom Grilišom, koji mu je samo pomjerio loptu u stranu, kako bi ovaj imao otvoren šut ka golu. Četiri minuta kasnije, Hurihejn bilježi asistenciju, kada je izveo prekid sa leve strane, a El Gazi izbegao ofsajd i sa nekoliko metara savladao Martina Dubravku za 2:0.

To je, ispostaviće se, bio i konačan rezultat ovog duela, iako je Njukasl pokušavao u nastavku susreta da ugrozi gol Toma Hitona, a Vila promašlia nekoliko izglednih šansi da poveća prednost.

Njukasl ostaje 14. sa 15 osvojenih bodova, dok je Aston Vila sada jedno mjesto ispod, sa poenom manje.