Dva različita sastava, lijepe akcije i ubjedljiv trijumf

0

Budućnost je nakon zahtjevnog jutarnjeg treninga i bez pet nosilaca igre – Miloš DragojevićMiloš RaičkovićDraško BožovićIgor Ivanović i Petar Grbić su odmarali – slavila u prvoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za proljeće: Budućnost – Adria 4:0!

Rezultat nije bio u prvom planu, ali dobro je što smo ga ostvarili, jer je to dokaz da su momci ozbiljno shvatili utakmicu. Objektivno, protivnik je odmorniji jer nije u ritmu u kome smo mi već desetak dana. Kada se sve sabere, moramo da budemo zadovoljni, jer se niko nije povrijedio što je dobro, momci su dobro trčali, a bilo je i lijepih akcija“, rekao je šef stručnog štaba Mladen Milinković nakon utakmice.

“Plavi“ su na trening kampu na Starom aerodromu odigrali dva poluvremena sa dvije potpuno različite postave – prvi dio su igrali iskusniji igrači, a drugo poluvrijeme mlađi momci među kojima su bila čak četiri kadeta i tri omladinca, a svih 10 fudbalera – sem golmana – su na papiru još bonus igrači.

Tim u sastavu Pavličić – Milić, Ćuković, Adžić, Vučić – Mirković, Đuričković, Janketić, Terzić – Zarubica, Vujačić je držao sve po kontrolom, kombinovao je uprkos “teškim nogama“, ali tokom uvodnih 15 minuta odgovorni Japanci su dobro stajali u bloku.

Međutim, šanse su krenule da se ređaju – prvo je Đuričković na centaršut Vučića iz korne poslao loptu pored gola, a isto je uradio i Vujačić nakon dodavanja Đuričkovića u 21, da bi Terzić u 24. oprobao šut, a pet minuta kasnije namjestio priliku Janketiću.

Plavi tim je u narednih 10 minuta stvorio još tri solidne šanse, Zarubica i Vujačić su očigledno namještali nišanske sprave, da bi uslijedio fantastičan finiš prvog dijela i tri gola poslije sjajnih akcija…

Prvi gol je djelo Aleksandra Vujačića u 39. – Vučić je lijepo pronašao Zarubicu, koji je iz prve poslužio svog kolegu iz napada, visoki centarfor je umirio loptu desnom, prebacio je na lijevu i sa nekih petnaestak metara po zemlji je poslao loptu gotovo u malu mrežu protivničkog gola.

Drugi gol je postigao takođe Vujačić – igrao se 44. minut kada se Velizar Janketić poigrao po lijevoj strani i na par metara je pronašao našeg Vuju, koji je zakucao “bubamaru“. Treći pogodak je pao samo minut kasnije – asistent je bio isti, opet je izigrao čuvare na lijevoj strani, ali sada je spoljnom pronašao Zarubicu za 3:0.

Protivnik je bio borben, imao je želju, ali u prvom dijelu je uputio samo jedan valjani šut u okvir gola, koji je prihvatio Pavličić.

Igrači su ostavili sasvim solidan utisak, jer ne bi valjalo da je sve kako treba poslije prve utakmice. Momci su pokazali pozitivne stvari, dok su mlađi dokazali da polako prihvataju neke stvari i ulaze u šablon prvog tima. Nastavljamo dalje, nadam se da će sve teći po planu i da ćemo proći bez povreda“, poručio je Milinković.

Plavi tim je drugo poluvrijeme počeo u sastavu Jevrić – Vlahović, Dakić, Babić, Ražnatović – Dašić, Balša Ćetković, Đukanović, Mijović – Perišić, Mrvaljević. I čim je počeo nastavak pao je gol iz lijepe akcije – Ražnatović je centirao sa lijeve strane u 46, Perišić se vinuo visoko u stilu pravog centarfora i pogodio prečku, a Đukanović je bio spreman da sa desetak metara pospremi odbitak u mrežu.

Nakon desetak minuta Ćetković je oprobao udarac sa distance, a onda je Mijović preventivno napustio igru, pa je naš tim to kraja igrao sa igračem manje. To je Adria iskoristili, priprijetila je dva-tri puta udarcima iz daleka, ali je Jevrić znao da ih ukroti.

Kako je meč odmicao, klinci su sve više kapirali model igre, pa je utakmica zaključana sa solidnim pokušajem Ražnatovića iz slobodnjaka i udarcem Perišića.

Namjerno smo tako odlučili da prvo poluvrijeme igraju stariji, a drugo mlađi. Imali smo i u prvom dijelu Bogdana Milića i Vasilija Terzića koji su među mlađima, dok je u drugom dijelu bilo dosta igrača 2003. i 2004. godište i ostavili su dobar utisak, s obzirom da su gotovo 25 minuta igrali sa igračem manje. Sve u svemu, pokazali su da polako hvataju priključak sa prvom ekipi, a sa njima treba biti oprezan i imati strpljenja, jer ne treba prebrzo donositi odluke u vezi njih“, poručio je na kraju Mladen Milinković.