DŽUDOVIĆ: Da nastavimo ovim tempom

0

Budućnost je odigrala kvalitetan meč pod Goricom i upisala je najubjedljivi trijumf u aktuelnoj sezoni – uz trijumf protiv Arsenala u Kotoru krajem avgusta – „plavo – bijeli“ su, u okviru 25. kola domaćeg šampionata, savladali Jedinstvo Francu rezultatom 4:0.

„Plavi“ su se pitali za sve na terenu, kontrolisali su utakmicu od prvog do posljednjeg minuta, a golove su postigli Balša Sekulić, Miomir Đuričković, Petar Grbić i Andrija Ražnatović.

Plavi tim je pobjedom ostao na drugoj poziciji, s tim da ima utakmicu manje i dva boda manje od vodeće Sutjeske.

„Ostvarili smo važnu pobjedu. Potrebni su nam trijumfi sa visokim rezultatom zbog samopouzdanja i sada je to došlo. Patili smo što se tiče realizacije u prethodnom periodu, a protiv Jedinstva je to bilo mnogo bolje“, rekao je šef stručnog štaba Miodrag Džudović, koji je dodao…

„Međutim, smatram da smo posljednjih 20-30 minuta morali bolje da odigramo i da iskoristimo šanse. Sve u svemu, zadovoljan sam igrom, sve čestitke igračima i nadam se da ćemo nastaviti sa ovakvim tempom“, jasan je Džudović.

Plavi tim je mogao da slavi i ubjedljivije, a golove koje je postigao bili su efektni – Balša Sekulić se lijepo snašao u petercu nakon asistencije Andrije Ražnatovića u 15 minutu, a Miomir Đuričković je pogodio sa distance šest minuta kasnije nakon što je upravo strijelac prvog gola izvršio sjajan pritisak na protivničkog golmana.

„Plavo – bijeli“ su mirno priveli poluvrijeme kraju, a već na samom startu drugog dijela stigao je novi gol – Arijel Lusero je loptom u prostor izbacio Petra Grbića, naš ofanzivac je iskoristio svoje prefektne trkačke sposobnosti, preletio je čuvara i pogodio spoljnom u 47. minutu. Tačku na meč je stavio Andrija Ražnatović sjajnim pogotkom u 90. minutu…