EURO 2020: Remi Švajcaraca i Velšana

0

Vels i Švajcarska odigrali su neriješeno 1:1 i time zatvorili prvo kolo grupe A na šampionatu Evrope.

Veći dio prvog poluvremena Švajcarska je bila mnogo bolja i stvorila je nekoliko prilika. Ipak, Fabijan Šar u 21, Haris Seferović u 27. i Embolo u 45.minutu nijesu našli put do Vordovog gola.

Igrao se četvrti minut drugog dijela kada je Embolo iskoristio centaršut Šaćirija i glavom poslao loptu u mrežu Velsa. Nakon toga Švajcarska je nastavila da dominira terenom i već u 52.minutu Embambu je mogao da poveća.

Velšani su tek od 70.minuta pokazali da ne žele da se predaju i krenuli su ofanzivnije. U 74.minutu Morel centrira, a Mur pogađa za 1:1.

U 85.minutu Mario Gavranović, koji je u igru ušao minut ranije, pogađa gol Velsa, ali nakon VAR-a gol je poništen.

Podsjetimo Italija je sinoć savladala Tursku sa 3:0.