EURO 2020: Španija demolirala Slovačku, sjajna Švedska pobijedila Poljsku

0

Okončano je takmičenje u grupi E Evropskog šampionata u fudbalu.

Neočekivano, ali sasvim zasluženo prvo mjesto u grupi osvojila je Švedska koja je u sjajnoj utakmici savladala Poljsku sa 3-2. Emil Foršberi je sa dva gola donio velikih 2-0 Šveđanima (2′ i 59′ minut), ali je sa dva gola odgovorio Levandovski (61′ i 84′ minut).

Ipak, zasluženo pobjedu i prvo mjesto Švedskoj je obezbijedio Klason u 94.minutu.

U drugom susretu grupe Španija je sa 5-0 pobijedila Slovačku. Bilo je to svojevrsno “samoubistvo” Slovaka koji su se do nestvarnog autogola Dubravke u 30.minutu dobro držali. Do poluvremena je na 2-0 povisio Laport u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

U nastavku Sarabia u 56. pa Tores u 67. donose veliku prednost Špancima. Konačnih 5-0 postavio je još jednim autogolom Kucka u 71.minutu.

Španci su tako otišli na Hrvatsku u 1/8 finala, a Švedska će najvjerovatnije na Ukrajinu.